Latviski
Search

Sitemap
Latest Virtuālās pagātnes apzināšanas komanda ir izveidota
16.01.2013
Virtuālās pagātnes apzināšanas komanda ir izveidota

Virtuālās pagātnes apzināšanas komanda ir izveidota

10. un 11. janvārī Rēzeknē, Latgales Kultūrvēstures muzejā un Rēzeknes Augstskolā notika Latvijas–Lietuvas–Baltkrievijas pārrobežu programmas projekta „Virtuālā pagātne – muzeju nākotne” atklāšanas konference. Tajā piedalījās projektā iesaistītie partneri no Rēzeknes Augstskolas (RA), Kedaiņu Reģionālā muzeja (Lietuva), Maksima Bogdanoviča muzeja (Grodņa, Baltkrievija) un Rēzeknes pilsētas domes, ko pārstāv Latgales Kultūrvēstures muzejs.

Projekta atklāšanas pasākumā piedalījās Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs A. Bartaševičs un RA rektors E. Teirumnieks. Klātesošie tika iepazīstināti ar Rēzeknes partneru darbības ikdienu un nākotnes perspektīvām. RA rektora vietniece sadarbības un attīstības jautājumos I. Graudiņa akcentēja starptautiskās sadarbības nozīmību studējošo un akadēmiskā personāla piesaistei nākotnē. Savukārt muzeja direktore A. Strauta viesiem prezentēja Latgales Kultūrvēstures muzeju un tā daudzveidīgās darbības formas, iesaistot dažāda vecuma grupu apmeklētājus, piedāvājot muzejpedagoģijas programmas.

Turpinājumā norisinājās intensīvs divu dienu darbs projektā iesaistītajiem dalībniekiem, pārrunājot projektā paredzētos uzdevumus, pienākumus, saskaņojot laikus pieredzes apmaiņas braucieniem uz Baltkrieviju un Lietuvu, kā arī vienojoties par aktīvu sadarbību projekta realizēšanā un mērķu sasniegšanā. Pieredzes apmaiņas braucieni ir svarīgākais posms virtuālā muzeja koncepcijas izstrādē. Pirmie rezultāti plašākai sabiedrībai tiks prezentēti jau šī gada septembrī Grodņā, organizējot izglītojošo semināru un kultūras pasākumu. Līdzīgas aktivitātes tiek plānotas arī Kedaiņos un Rēzeknē.

Projekts „Virtuālā pagātne – muzeju nākotne” tiek īstenots no 2012. gada 1. decembra. Projekta mērķis – izveidot virtuālas muzeju fondu galerijas, kuras būs pieejamas internetā, tādējādi modernizējot muzeja eksponātu apskati, piedāvājot interaktīvus elementus un ieinteresējot dažādas vecumgrupas, bet īpaši jauniešus, apmeklēt muzejus arī klātienē.

Kopējā projektu izdevumu summa – 374,832,33 eiro, no tiem 90% – Eiropas Savienības finansējums. Projekta īstenošanas laiks ir 24 mēneši.

     

Ingars Gusāns, projekta vadītājs

Māra Justa foto


For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv