Latviski
Search

Sitemap
Latest Vērtē Rēzekni kā norises vietu Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkiem „Gaudeamus”
17.01.2013
Vērtē Rēzekni kā norises vietu Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkiem „Gaudeamus”

Vērtē Rēzekni kā norises vietu Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkiem „Gaudeamus”

Kopš 1995.gada Rēzeknes Augstskolā (RA) darbojas jauktais koris „Sonitum”, to vada diriģents Jānis Mežinskis. Rēzeknes pilsētas deju kopai „Dziga” (vadītāji Inga un Ilmārs Dreļi) ir daudzu gadu darbības pieredze. Sonitum tulkojumā no latīņu valodas ir ‘skaņa‘, un šo skaņu skanīgu padara RA studentu un absolventu balsis. Koris regulāri piedalās dažādos koncertos, uzstājas augstskolas pasākumos, kā arī veido sadraudzības pasākumus ar citu valstu koriem. Deju kopa „Dziga” (no latg. dzigot jeb džigot nozīmē deja, dejot) apvieno aktīvus Rēzeknes pilsētas jauniešus, kuriem nav sveši tautas deju soļi. Svarīgākie kora un deju kopas notikumi allaž ir dalība Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos un Studentu dziesmu svētkos „Gaudeamus”.

Jau kopš šo kolektīvu pastāvēšanas sākuma – gan „Dziga”, gan „Sonitum” ir bijuši aktīvi un godalgoti Dziesmu un deju svētku, Latvijas un starptautisku festivālu laureāti. Tomēr svarīgākais pasākums Baltijas valstu dziedošajiem un dejojošajiem studentiem ir Baltijas valstu Studentu Dziesmu un deju svētki „Gaudeamus”, kas kopš pagājušā gada 50.gadiem pārmaiņus tiek rīkoti Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Kārtējie – 17.svētki – notiks nākamā gada vasarā Latvijā. Ir noteikti zināms, ka tas būs ārpus Rīgas. Kur – par to šobrīd aktīvi spriež Izglītības un zinātnes ministrijas darba grupa, apmeklējot studentu pilsētas – Jelgavu, Liepāju, Daugavpili un Rēzekni – tās, kuru augstskolas ir pieteikušas savas pilsētas kā iespējamo svētku norises vietu.

14. janvārī Rēzekni apmeklēja darba grupa, lai iepazītos ar iespējām organizēt Baltijas valstu Studentu Dziesmu un deju svētkus „Gaudeamus” mūsu pilsētā. Darba grupā bija gan Latvijas Kultūras akadēmijas rektors, profesors Jānis Siliņš, Latvijas universitātes tautas deju ansambļa „Dancis” mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts Izglītības satura centra un  RTU Studentu kluba pārstāvji.

Pieteikumu dalībai „Gaudeamus” svētku rīkošanā Rēzeknes Augstskola gatavoja ciešā sadarbībā ar Rēzeknes domi un Rēzeknes novada pašvaldību. Darba sanāksme notika Rēzeknes pilsētas domē, tikšanās laikā Rēzeknes piedāvājumu prezentēja Rēzeknes Augstskolas rektora vietniece sadarbības un attīstības jautājumos, doc. Iveta Graudiņa. Diskusijā piedalījās arī RA kolektīvu vadītāji – Jānis Mežinskis, Inga Drele, Latgales Vēstniecības „GORS” vadītāja Diāna Zirniņa un producente Ilona Rupaine, Rēzeknes Kultūras un tūrisma attīstības aģentūras pārstāvji.

Dienas otrajā pusē darba grupas pārstāvji apmeklēja galvenos iespējamos svētku norises objektus – topošo festivāla parku, Koncertzāli, Gājēju ielu, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru, Jēzus Sirds katedrāli un citus, kā arī dienas izskaņā tikās ar Rēzeknes Augstskolas rektoru asoc.prof. Edmundu Teirumnieku.

Baltijas valstu Studentu Dziesmu un deju svētki „Gaudeamus” notiks 2014. gadā no 27. līdz 29. jūnijam. Uz svētku uzņemšanu pretendē Daugavpils, Rēzekne, Liepāja un Jelgava. Lēmums par to tiks paziņots februārī.

 

Uzziņai:

Baltijas studentu Dziesmu un deju svētku tradīcija sākās 1956.gadā Tartu, un kopš tā laika notikuši jau 16 svētki, pārmaiņus kādā no Baltijas valstīm. 16.svētki noritēja Viļņā 2011.gada jūnijā. Tajos piedalījās 16 Latvijas augstākās izglītības institūcijas ar vairāk kā 1500 dalībniekiem. Šajos Dziesmu un deju svētkos piedalījās arī Rēzeknes Augstskolas koris „Sonitum”, kā arī deju kopa „Dziga”.

Katras valsts izglītības un zinātnes ministrija izveido rīcības komiteju un māksliniecisko padomi. Latvijā Rīcības komiteju tradicionāli vada ministrs, bet māksliniecisko padomi – mūzikas vai kultūras akadēmijas rektors. Rīcības komitejā tiek uzaicināti augstskolu un IZM pārstāvji, bet par galvenajiem mākslinieciskajiem vadītājiem - pieredzējušākie studentu koru, tautas deju ansambļu un pūtēju orķestru vadītāji.

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv