Latviski
Search

Sitemap
Latest Rēzeknes Augstskola veido jaunu studiju programmu sadarbībā ar Utenas koledžu
21.01.2013
Rēzeknes Augstskola veido jaunu studiju programmu sadarbībā ar Utenas koledžu

Rēzeknes Augstskola veido jaunu studiju programmu  sadarbībā ar Utenas koledžu

No 9. līdz 12. janvārim Rēzeknes Augstskolas (RA) Ekonomikas un vadības fakultātē viesojās pārstāvji no Utenas koledžas (Utena University of Applied Sciences, Lietuva). Darba grupu vadīja Utenas koledžas Biznesa un vadības katedras vadītāja Rūta Puidokaite-Savickiene. Tikšanās laikā ar Ekonomikas un vadības fakultātes dekāni, asoc.prof. Ivetu Mietuli, Ēdināšanas uzņēmējdarbības mācību laboratorijas vadītāju Inesi Silicku un Finanšu vadības katedras vadītāju, docenti Ilutu Arbidāni tika apspriesta jaunas programmas izveide.

Darba grupa strādāja pie kopīgas profesionālā bakalaura studiju programmas izveides „Viesmīlības menedžments” („Hospitality Management”). Kā pastāstīja Ekonomikas un vadības fakultātes dekāne I. Mietule, tad šīs programmas izveidē ir ieinteresēta gan Rēzeknes Augstskola, gan Utenas koledža. Programma tiek veidota, pamatojoties uz Latvijas un Lietuvas tūrisma nozares tirgus izpēti, ar mērķi – sekmēt nozares turpmāku attīstību.

 „Šī brīža situācija liek meklēt jaunas iespējas un jaunu redzējumu. Studiju programmas saturs varētu būt balstīts gan uz teorētiskām zināšanām, gan uz praktisko iemaņu apguvi. Mūsuprāt, darba tirgū varētu būt pieprasījums pēc šādas programmas speciālistiem. Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas un vadības fakultātes docētāji diskusijās ar darba devējiem regulāri saņem informāciju no privātā sektora pārstāvjiem, ka Latvijā trūkst vadošo speciālistu, kas pārzinātu viesmīlības nozari, spēj organizēt šīs nozares uzņēmumu darbību, t.sk., personāla darba organizāciju, atbilstoši viesmīlības labās prakses principiem,” norāda I.Mietule.

Izveidotā programma tiks realizēta kā kopīgā studiju programma, kas ļauj studējošajiem ilgstoši (40% no studiju perioda) studēt citā valstī, iegūstot starptautisko pieredzi vispārējo un profesionālo kompetenču attīstībā, kas paplašina absolventu darba iespējas pēc studiju programmas apguves.

Darba grupas speciālisti ir vienojušies par tālāko sadarbību un tikšanās reizēm, kuras būs gan Utenā, gan Rēzeknē. Programmas ietvaros paredzēts sagatavot speciālistus Latvijas un Eiropas Savienības darba tirgum.

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv