Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
09.03.2011
18. martā Rēzeknē organizē izstādi „Izglītība un Karjera 2011” un diskusiju par izglītības atbilstību darba tirgus prasībām

18. martā Rēzeknē organizē izstādi „Izglītība un Karjera 2011” un diskusiju par izglītības atbilstību darba tirgus prasībām

2011. gada 18. martā Rēzeknē tiek organizēta profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstāde „Izglītība un karjera 2011”, lai vispārizglītojošo skolu skolēniem sniegtu informāciju par studiju iespējām un darba tirgū pieprasītām profesijām. Pasākuma ietvaros notiks arī diskusija par darba tirgus prasībām atbilstošas izglītības nodrošināšanu, kā arī erudīcijas konkurss Rēzeknes un novada vidusskolu komandām.

Izstāde „Izglītība un karjera 2011” notiks piektdien, 18. martā no plkst. 10 līdz 17 Rēzeknes novada domes telpās (Atbrīvošanas alejā 95, Rēzeknē).

Izstāde „Izglītība un Karjera” ir informatīvs piedāvājums studentiem, jauniešiem un darba devējiem, kas vienuviet ļaus iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām. Pasākumā piedalīsies Latvijas augstākās un profesionālās izglītības mācību iestādes, tostarp Rēzeknes Augstskola, Baltijas Starptautiskā akadēmija, Banku Augstskola, Barkavas arodvidusskola, Daugavpils Universitāte, Latvijas Universitāte, Malnavas koledža u.c., kopumā 16 mācību iestādes. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar mācību iestāžu piedāvātajām programmām, bet arī piedalīties dažādās interaktīvās darbībās, saņemt konsultācijas par aktualitātēm augstākās un profesionālās izglītības jomā, iejusties studenta lomā un iepazīt skolas dzīvi no cita skata punkta, ko dalībnieki demonstrēs informācijas stendos un „Brīvajā skatuvē”. Ieeja izstādē ir bez maksas 

Pasākuma ietvaros plkst. 13 notiks diskusija par izglītības programmu atbilstību darba tirgus prasībām, kas tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Latgales reģiona darba devēju konsultatīvo centru. Diskusija notiks Rēzeknes pilsētas domes zālē (Atbrīvošanas alejā 93). LDDK sociālā dialoga koordinatore Latgales reģionā, Rēzeknes Uzņēmēju biedrības valdes locekle Skaidrīte Baltace: „Ārkārtīgi svarīgs jautājums patlaban ir par izglītību darba devējiem vai otrādi. Profesionālās un arīdzan augstākās izglītības programmu atbilstība darba tirgum vērtējama no darba devēju, izglītības iestāžu un pašvaldību sadarbības skatupunkta, it īpaši akcentējot profesionālās izglītības nozīmi darba tirgū. Nereti no uzņēmējiem nākas dzirdēt atsauksmes par kvalificētu speciālistu trūkumu noteiktās profesiju grupās, kā arī izglītības iestāžu nepietiekamo materiāli tehnisko nodrošinājumu. Diskusijā aicināti piedalīties Valsts Izglītības attīstības aģentūras, Izglītības un zinātnes ministrijas, pašvaldību, izglītības iestāžu pārstāvji un citi interesenti.”  

Pasākuma noslēgumā jauniešiem ir iespēja piedalīties un apmeklēt Rēzeknes Augstskolas rīkoto Erudīcijas spēli pilsētas un novada vidusskolu komandām, kas sacentīsies par vērtīgām uzņēmēju piešķirtām balvām. Jauniešus priecēs SEB Muzikālās bankas laureāti, Eirovīzijas nacionālās atlases uzvarētāji – grupa „Musiqq” ar populārām dziesmām „Abrakadabra”, „Dzimšanas diena”, „Dzīve izdodas” u.c. Erudīcijas spēles pasākums notiks 18. martā plkst. 17.30 Rēzeknes Kultūras namā, ieeja pasākumā būs ar ieejas kartēm, kuras varēs saņemt, apmeklējot izglītības iestāžu izstādi.

Izstādi organizē Rēzeknes Uzņēmēju biedrība sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi, Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldi un Rēzeknes Augstskolu. Šāds izglītības pasākums notiek tradicionāli jau vairākus gadus, tomēr šoreiz organizēšanu uzņēmusies pirms gada izveidotā Rēzeknes Uzņēmēju biedrība. „Uzņēmēji vēlas pievērst uzmanību sadarbībai ar izglītības iestādēm un kvalificētām izglītības programmām, kas ir būtisks pamats darba tirgus attīstībai un sociālekonomiskajai izaugsmei,” norāda S. Baltace. 

Informāciju par izstādes aktualitātēm var skatīt izstādes organizatoru – Rēzeknes Uzņēmēju biedrības mājas lapā www.reub.lv.


Kontaktinformācija:

Skaidrīte Baltace

LDDK sociālā dialoga koordinatore Latgales reģionā,

biedrības "RĒZEKNES UZŅĒMĒJU BIEDRĪBA" valdes locekle

Atbrīvošanas alejā 155, Rēzekne, LV 4604

Tālr./fakss 64633423, mob.tel. 20221185

skaidrite@lddk.lv
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv