Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
06.04.2011
Rēzeknes Augstskolā tiks prezentēti tekstildarbi no Lietuvas

Rēzeknes Augstskolā tiks prezentēti tekstildarbi no Lietuvas

Nākamajā nedēļā Rēzeknes Augstskolu Erasmus programmas ietvaros apmeklēs Viļnas koledžas (Lietuva) lektores Živile Rameliene un Loreta Gerulaitiene. Plānots, ka vieslektores vadīs nodarbības Izglītības un dizaina  fakultātes studentiem par radošo projektdarbību apģērba dizainā, kā arī Lietuvas tautas mākslas interpretāciju mūsdienu apģērba dizainā. Savukārt 12. aprīlī Rēzeknes Augstskolā (Atbrīvošanas alejā 115) 220. auditorijā plānota tekstildarbu izstādes atklāšana. Interesenti varēs aplūkot  tekstildarbus, kuri darināti, izmantojot pasaulē ļoti populāro, bet Latvijā samērā nesen pazīstamo tekstilmozaīkas tehniku.

 Tekstilmozaīka – angļu valodā Patchwork vai Quilt pie mums pazīstama salīdzinoši nesen, lai gan šīs tekstiltehnikas vēsture ir ļoti sena un fascinējoša. Sākums tai var būt Ēģiptē, Ķīnā kā arī Persijas vai Indijas laukos. Tekstilmozaīkas izcelsme un attīstība saistīta ar ļaužu vēsturisko migrāciju no Eiropas uz Ameriku labākas dzīves meklējumos. Šie pārceļotāji darināja sadzīvē lietojamus priekšmetus no drēbju atgriezumiem – segas, aizkarus, pārklājus, spilvenus kā arī apģērbus – vestes, cepures, somas. Interjera un sadzīves priekšmeti, pateicoties  rokdarbnieču izdomai  un prasmei, ieguva dekoratīvu nozīmi, bet tekstilmozaīka  -  jaunus veidus un tehnoloģiskos paņēmienus piemēram, Quilt, kas tiek saukts par vatējumu.

Tekstilmozaīka kā mākslas veids ir ļoti attīstījusies, un tās popularitāte ir augusi tieši pēdējo divdesmit gadu laikā. Tā tiek izmantota apģērbu šūšanai, funkcionāliem objektiem un ar īpašu vērienu -  mākslas darbos. Tekstilmozaīka ir kā fantāzijas pasaule, kas māca "izgaršot" katru krāsas toni. Tekstilmozaīkā, ar milzīgu rūpību, pacietību un precizitāti audumu piegriešanā un sašūšanā,  notverts idejas zibsnis.

Esat laipni gaidīti izstādē!

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv