Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
06.06.2011
Rēzeknē aizvadīta studentu un jauno pētnieku zinātniski praktiskā konference

Rēzeknē aizvadīta studentu un jauno pētnieku zinātniski praktiskā konference

27. un 28. maijā Rēzeknē norisinājās vērienīga studentu un jauno pētnieku zinātniski praktiskā konference „Izaicinājumu un iespēju laiks: problēmas, risinājumi, perspektīvas”. To organizēja Baltijas Starptautiskā akadēmija sadarbībā ar Rēzeknes Augstskolu un Latgales Mākslas akadēmijas Latgales filiāli.

Pasākumam bija pieteikušies 147 jaunie pētnieki, klātienē divās dienās piedalījās 58 referenti, to vidū arī pārstāvji no Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Gruzijas un Turcijas. No Latvijas bija lielākais dalībnieku skaits un šo konferenci apmeklēja 10 dažādu Latvijas augstākos izglītības iestāžu studenti.

Pasaulei nepieciešami izglītoti, inteliģenti cilvēki, ir vajadzīga zinātne un inovatīvi risinājumi daudzās jomās, - par to vienisprātis bija konferences līdzorganizatori: augstskolu rektori, akadēmiskais personāls, pilsētas domes pārstāvji, Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāta Daugavpilī pārstāvis, kā arī jaunie zinātnieki, kuri piedalījās konferences atklāšanā.

Konferenci atbalstīja Rēzeknes pilsētas dome, tās telpās noritēja plenārsēde, kurā klāt bija domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. Divās dienās jaunie pētnieki paguva uzstāties ar referātiem vai stenda ziņojumiem dažādās sekcijās. Uzņēmējdarbības sekcija apvienoja līdzīgi domājošos par kvalitātes vadību, mārketinga jautājumiem, finanšu un personāla atlases aspektiem. Ekoloģija, vides zinātne, inženierzinātnes, informāciju tehnoloģijas tika aktualizēti jautājumi par fundamentāliem pētījumiem vides aizsardzībā, uzsvērts mūsdienu tehnoloģiju nozīmīgums un piedāvāti risinājumi sekmīgai jauno inženieru profesijas apmācībai.

Tāpat darbojās arī tiesību zinātnes, pedagoģijas un psiholoģijas, kā arī kulturoloģijas, vēstures, filoloģijas, mākslas sekcijas. Sekciju darbu vadīja gan studenti, gan zinātniskie konsultanti-docētāji.

84 no konferencei iesūtītajiem referātiem ir apkopoti zinātniskajā krājumā un ikviens interesents var ar to iepazīties bibliotēkās, lasītavās, kā arī Baltijas Starptautiskajā akadēmijā, Rēzeknes Augstskola un Latgales Mākslas akadēmijas Latgales filiālē.

Visi referāti piedalījās referātu konkursā, tādējādi tika izvērtēti labākie darbi katrā sekcijā un uzvarētāji saņēma Baltijas Starptautiskās Akadēmijas sarūpēto balvu – apmaksātu braucienu uz Briseli. No 3. līdz 9. septembrim uz Eiroparlamentu dosies Jekaterina Zarakovska un Sintija Deksne (Rēzeknes Augstskola), Karīna Važnaja un Liāna Beķere (BSA Rēzeknes filiāle), Alesja Tjabus (Baltkrievija) un Irina Nazarova (Sanktpēterburga, Krievija). Par Rēzeknes pilsētas jauniešu aktivitāšu biedrības „ARTISTENCE”  popularizēšanu pārsteiguma balvu – braucienu uz Briseli, saņēma LMA Latgales filiāles students Kristaps Višs.

 Konference tika aizvadīta draudzīgā, informācijas un atziņām bagātā gaisotnē. Studentu iepazīšanās vakarā ar latgalisko kolorītu priecēja folkloras draugu kopa „Vīteri”. Viesi no ārvalstīm apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju, kā arī aplūkoja Rēzeknes pilsētas ievērojamākās vietas.

Daudziem pasākuma dalībniekiem pozitīvu iespaidu atstāja meistarklase „Iespaidu mārketings: problēmas, risinājumi, perspektīvas”, kuru vadīja BSA docente N. Sotikova, kā arī  apaļā galda diskusija „Vai viegli būt jaunam?”, kuru vadīja BSA psych.prof. O. Nikiforovs.

Jāpiebilst, ka šī bija pirmā kopīgi rīkotā konference, kura apvienoja vairākas augstākās izglītības iestādes, kas darbojas Rēzeknē. Paldies organizatoriem, kuri gādāja par sekmīgu konferences norisi, kā arī studentiem, kuri veltīja laiku, lai sagatavotos konferencei un mēroja ceļu uz Rēzekni.

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv