Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
10.11.2011
„ĶerRA” un valodas NENOVĪST!

„ĶerRA” un valodas NENOVĪST!

2011. gada 31. oktobrī Rēzeknes Valsts ģimnāzijā (Kaļķu ielā 12, Rēzeknē) norisinājās konkurss „VALODAS ir kā ziedi, kas NENOVĪST”. Pasākuma vadītāji – Rēzeknes Valsts ģimnāzija – uzņēma 10 – 12. klašu komandas no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Ogres Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas.

 

Konkursa mērķis bija pārbaudīt jauniešu valodu zināšanas – vācu, angļu, krievu un latviešu – un prezentēt mājas darbu. Klātienes konkursā ģimnāzistu komandas pildīja 9 uzdevumus.

 

Par konkursa uzvarētājiem kļuva Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda „Leksikomāni”, 2.vieta – Daugavpils Valsts ģimnāzijas komandai, 3.vieta – Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas komandai, atzinība – Ogres Valsts ģimnāzijas komandai. Jāpiebilst, ka šīs komandas un viņu pedagogi saņēma arī īpašas pārsteiguma balvas no Rēzeknes Augstskolas.

 

Pasākuma īpašo auru radīja Rēzeknes Augstskolas studentu teātra „ĶerRa” uzstāšanās ar performanci „Mēness&Metafora”. Šī performance pirmuzvedumu piedzīvoja šī gada 20.martā, kur Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notika 12. Latvijas Studentu teātra dienas. Festivāla tēma – prieks. Rēzeknes Augstskolas teātris „ĶerRA” saņēma īpašo žūrijas balvu par īpašo atmosfēru un jaunrades meklējumiem performancē „Mēness&Metafora”. Performance tika rādīta arī citur – gan Rēzeknes Augstskolas pasākumos, gan Mākslas namā. Rēzeknes Augstskolas studentu teātra izrādē piedalījās Mārīte Krasnobaja, Liene Sergejeva, Linda Bauska, Oskars Orlovs. Augstskolas teātris ir uzstājies un guvis nominācijas gan Studentu dienās Jelgavā, gan kultūras pasākumos, gan teātra sporta sacensībās.

 

Jāatgādina, ka 17. oktobrī atsākās RA studentu teātra „ĶerRA” mēģinājumi, kas norisinās Atbrīvošanas alejā 90 (aktu zālē) pirmdienās un trešdienās no plkst. 18.00 – 20.00. Kontaktpersona: Olga Senkāne (e-pasts: nikola7@inbox.lv; tel. 22002939).

Visbeidzot – ja esi radošs, atraktīvs un vēlies sevi pierādīt aktiermākslā, tad vēl joprojām esi laipni gaidīts uz mēģinājumiem rudens semestrī, lai piedalītos Ivetas Ratinīkas dzejoļu krājuma „Rūgts”(2011) dramatizējumā!

Rēzeknes Augstskolas Studentu teātris „ĶerRa” darbojas jau kopš 1994.gada. Tā dibinātājs ir trimdas dramaturgs Arturs Tālivaldis Rubenis. Kopš 1997.gada teātra režisore ir Olga Senkāne.

 

Mārīte Krasnobaja, RA 3. kursa studente

 Irēnas Prikules foto

For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv