Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
02.02.2012
Rēzeknes Augstskolā turpinās skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai

Rēzeknes Augstskolā turpinās skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai

Šī gada 15. februārī Latvijā jau vienpadsmito reizi pēc kārtas Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JAL), Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ietvaros, rīko Ēnu dienu. Ēnu diena ir visā pasaulē populāra skolēnu karjeras izglītības aktivitāte.

Rēzeknes Augstskola ir pieteikusi dalību šajā aktivitātē un jau otro gadu piedāvā jauniešiem iepazīt dažādu amatu specifiku - prorektora, jurista, sabiedrisko attiecību speciālista, pētnieka, dekāna, lektora utt.
Rēzeknes Augstskolas izsludinātās vakances var aplūkot portālā www.enudiena.lv. Jaunieši, kuriem ir interese 15. februārī būt par ēnu kādam Rēzeknes Augstskolas darbiniekam, var pieteikties šajā portālā līdz 9.februārim.

Ēnu dienas skaidrojošā vārdnīca skolēniem:
• 'Ēnu diena’ - tikai viena diena gadā, lai iekļūtu tur, kur profesionāļi dara reālus darbus!
• ‘ēna’ - skolēns, kas 4 - 6 stundas seko izvēlētās profesijas pārstāvim viņa darba gaitās un izzina, kas nepieciešams, lai pats reiz kļūtu par līdzvērtīgu profesionāli;
• ‘ēnot’ - skolēns, kas 4 - 6 stundas seko izvēlētās profesijas pārstāvim viņa darba gaitās un izzina, kas nepieciešams, lai pats reiz kļūtu par līdzvērtīgu profesionāli;
• ‘ēnas devējs’ - profesionālis, uzņēmuma vai organizācijas vadītājs, kas piedalās Ēnu dienā; cilvēks, kas dalās savās zināšanās un prasmēs ar jaunākiem sabiedrības pārstāvjiem: Esi nākotnē viens no viņiem!

Ēnu devējs var būt jebkurš uzņēmuma vai organizācijas darbinieks, jebkuras profesijas pārstāvis, bet īpaši šajā

Ēnu dienā akcentējam sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem, nozaru ekspertiem, valsts iestāžu vadītājiem. Jauniešiem jau skolas laikā nepieciešams izprast, ka panākumi nav iespējami bez nopietna darba un izglītības, un tieši saruna ar organizāciju vadītājiem veicinās šo izpratni, kā arī paplašinās redzesloku.


Ēnu dienai ir trīs posmi:
1. Sagatavošanās darbi Ēnu dienai
2. Ēnu diena 15.februārī, 2012.
3. Ēnu dienas analīze.


1. Izvēlies „īsto” Ēnojamo darba vietu!
Svarīgi ir apzināties, kādas profesijas pārstāvi Tu vēlies ēnot, kā arī kāda darbības joma, nozare Tev interesē. Tādējādi Ēnu diena Tev palīdzēs saprast, kādām ir jābūt personīgajām kvalitātēm (izglītība, rakstura īpašības, mērķiem un interesēm), lai nākotnē Tu varētu uzņemties tikpat un vēl lielāku atbildību.
Apsver visas iespējas – gan lielus, gan mazus uzņēmumus vai organizācijas Tavā pilsētā vai novadā. Reģistrējies un izpēti www.enudiena.lv pieejamās vakances.


2. Nosaki savu motivāciju!
Kāpēc vēlies piedalīties? Ko Tu sagaidi no šīs dienas?
Pieraksti un izmēģini savas pārdomas izteikt balsī pirms dodies ēnot!


3. Reģistrējies www.enudiena.lv līdz 9. februārim vai uzrunā pats Ēnu devēju!
Ņemot vērā, ka uz pieteiktajām ēnu vakancēm parasti izveidojas konkurss, vai arī Tu neatrodi sev vēlamo ēnu vakanci, sarunā pats ēnas devēja darba vietu!
Sazvanies ar izvēlētā uzņēmuma pārstāvjiem, informē par gaidāmo Ēnu dienas projektu un pamato, kāpēc uzņēmuma būtu Tevi jāuzņem Ēnu dienās. Izpēti uzņēmumu iegumumus no dalības Ēnu dienā www.smu.lv sadaļā Ieteikumi!


4. Uzraksti savu CV un motivācijas vēstuli!
Aizpildi online CV un Motivācijas vēstuli savā profilā, pamatojot, kāpēc Tieši Tevi Ēnu devējam būtu jāizvēlas par savu ēnu un kāpēc Tevi interesē attiecīgā darbības joma.


5. Tev ir iespēja pieteikties uz 3 ēnu vietām!
Tu drīksti pieteikties uz 3 vakancēm www.enudiena.lv! Gadījumā, ja Tevi apstiprina 2 vai visi 3 Ēnu devēji, izvērtē, kurš uzņēmums Tev interesē visvairāk un sazinies ar tiem Ēnu devējiem, kuriem Tu atteiksi savu vizīti, pamatojot savu lēmumu.


6. Lai Ēnu diena būtu aizraujošāka, sagatavo intervijas lapu ar jautājumiem, ko vēlies noskaidrot par uzņēmumu, nozari vai profesiju!


7. Sagatavojies Ēnu dienai!
Pirms dodies uz Ēnu vietu, izpēti informāciju par šo uzņēmumu un nozari jau iepriekš, kā arī pirms Ēnu dienas sazinies ar Ēnu devēju (telefoniski vai pa e-pastu) un saskaņo tikšanās vietu un laiku Ēnu dienā.


8. Informē Ēnu devēju, ja negaidītu iemeslu dēļ nevari ierasties ēnot!
Ja slimības vai citu negaidītu iemeslu dēļ nevari ierasties ēnot, OBLIGĀTI sazvani ēnu devēju un viņu brīdini, ka neieradīsies!


9. Esi lietišķs un aktīvs!
Ar savu ārējo izskatu un izturēšanos centies piemēroties sava ēnu dienas uzņēmuma specifikai (noskaidro to iepriekš)!


10. Vēro visu apkārt notiekošo un dienas beigās saki paldies Ēnu devējam!


11. Dalies savā pieredzē un iespaidos - piedalies Veiksmes stāstu konkursā un Fotokonkursā!


Uz tikšanos Ēnu dienā Rēzeknes Augstskolā!
RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv