Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
03.12.2012
Misija latgaliešu gaumē

Misija latgaliešu gaumē

Nedaudz drūmais Latvijas novembris ir perfekti piemērots tam, lai smeltos enerģiju un pozitīvas emocijas, esot kopā un līdzdarbojoties ar radošiem un interesantiem cilvēkiem. Šāda iespēja tika piedāvāta arī Latgales reģiona jauniešiem, piesakoties forumā „PAR jauniešiem reģionos: Latgales misija”, kas no 23. līdz 24.novembrim norisinājās Daugavpilī.

Rēzeknes Augstskolas (RA) studenti nav no malā sēdētāju un filozofisku spriedelētāju kastas, mēs esam darītāji. Atraktīvi, izdomas bagāti un enerģijas pārpilni, tieši šie vārdi varētu raksturot vidējo RA studentu.

Vita Rusiņa, Laura Stepiņa, Rolands Keišs, Edgars Provejs, Olita Kuksa un Laura Cepurniece bija tie, kuri pārstāvēja RA reģionālās misijas laikā. Foruma galvenā ideja – veicināt jauniešu iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē, iepazīstināt ar iespējām savā reģionā, kā arī sekmēt sadarbību starp tādām mērķauditorijām kā jaunietis, NVO un sabiedrība kā tāda.

Foruma laikā iepriekšminētās mērķauditorijas grupas centās rast kopīgu valodu un risinājumus Latgales reģionā pastāvošajām problēmām. Apmācības risinājās brīvā un nepiespiestā gaisotnē, tas veicināja brīvu domu lidojumu un palīdzēja jauniešiem atbrīvoties, lai spētu komunicēt un nebaidīties izteikt savu viedokli.

Apmācību laikā tika aktualizēti vairāki problēmjautājumi Latgales reģiona tālākai attīstības sekmēšanai. Tieši jaunieši ir tie, kuri nāk klajā ar netradicionālām idejām un risinājumus rod no cita skatupunkta. Kas zina, varbūt pēc kāda laika būs dzirdams, ka tiek organizēts „Uzņēmējdarbības forums,” tad ziniet – ideja smelta tieši šo apmācību ietvaros!

Apmācības organizēja v/a „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” sadarbībā ar biedrību „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un biedrību „Dienvidlatgales pašvaldību mācību centrs” Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros.

Paldies foruma koordinatorei Dainai Kriviņai, kā arī lieliskajai speciālistu grupai, kas sniedza padomus vajadzīgajā brīdī, tāpat arī lieliskajiem un atraktīvajiem vadītājiem – Mārim un Rūdolfam un, protams, viesnīcas „Dinaburg” apkalpojošajam personālam!

 

Laura Stepiņa,
RA 2. kursa studente

For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv