Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
08.01.2013
Virtuālā pagātne ir pamats muzeju nākotnei

Virtuālā pagātne ir pamats muzeju nākotnei

Latvijas–Lietuvas–Baltkrievijas pārrobežu programmas projekts „Virtuālā pagātne – muzeju nākotne” tiek īstenots no 2012. gada 1. decembra. Tajā vadošais partneris ir Rēzeknes Augstskola, iesaistītie partneri: Kedaiņu Reģionālais muzejs (Lietuva), Maksima Bogdanoviča muzejs (Grodņa, Baltkrievija) un Rēzeknes pilsētas dome, ko pārstāv Latgales Kultūrvēstures muzejs. Projekta mērķis – izveidot virtuālas muzeju fondu galerijas, kuras būs pieejamas internetā, tādējādi modernizējot muzeja eksponātu apskati, piedāvājot interaktīvus elementus un ieinteresējot dažādas vecumgrupas, bet īpaši jauniešus, apmeklēt muzejus arī klātienē. Projekta ilgtermiņa mērķis – veidot vienotu datu bāzi (virtuālu vietni) kādreiz vēsturiski saistītiem novadiem Lietuvā, Baltkrievijā, arī Krievijā un Polijā, iepazīstot kultūru un valodu līdzības, meklējot jaunas sadarbības idejas kultūras un tautsaimniecības attīstības jomā.

Projekta atklāšanas konference notiks 2012. gada 10. janvārī plkst. 16.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 102) un turpināsies Rēzeknes Augstkolā 11. janvārī. Atklāšanas pasākumā piedalīsies projekta partneri no visām iesaistītajām institūcijām, lai kopīgi pārrunātu projektā paredzētās kultūras un izglītojošās aktivitātes. Pirmie plašākai sabiedrībai paredzētie pasākumi plānoti jau šī gada jūnijā Grodņā.

Kopējā projektu izdevumu summa – 374,832,33 eiro, no tiem 90% – Eiropas Savienības finansējums. Projekta īstenošanas laiks ir 24 mēneši. Der atgādināt, ka kopumā otrajam pārrobežu projekta konkursam tika iesniegti 162 projektu pieteikumi, atbalstīti – 27 projekti, no tiem 10 projektu iesniedzēji no Latgales reģiona.

Programma aptver Latgales reģionu Latvijā, Paņevežas, Utenas, Viļņas, Alitas un Kauņas apgabalus Lietuvā, kā arī Vitebskas, Mogiļevas, Minskas un Grodņas apgabalus Baltkrievijā. Kā Programmas Kopīgā vadības iestāde darbojas Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija.

Programmas oficiālā interneta vietne ir www.enpi-cbc.eu

Ingars Gusāns, projekta vadītājs
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv