Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
15.10.2005
Reģionālās augstskolas gatavo kopīgas aktivitātes vidusskolēniem

Reģionālās augstskolas gatavo kopīgas aktivitātes vidusskolēniem

Ar reģionālo augstskolu pārstāvju tikšanos iepriekšējās nedēļas nogalē uzsācies projekts “Vidusskolēnu informēšana par studiju iespējām reģionos”. Tā ietvaros šajā rudenī tiks sagatavots buklets par studijām reģionālajās augstskolās, savukārt nākamā gada sākumā studenti klātienē tiksies ar vidusskolēniem.

Sākot no augusta beigām visās reģionālajās augstskolās tika veikta fotografēšana. 7. oktobrī notika pirmā sanāksme, kur tikās par uzņemšanu un komunikāciju atbildīgie augstskolu pārstāvji un studenti. Tajā diskutēja par kopīga bukleta izveidi, tā koncepciju, dizainu un saturu.

Bukleta uzdevums būs piesaistīt topošo studentu uzmanību studijām Latvijas novados, mudinot viņus izvēlēties savām interesēm atbilstošāko studiju virzienu. Studentu pārliecība par savas profesijas izvēli veicinātu augstskolu attīstību, jo nebūtu jābaidās, ka pēc gada studenti no augstskolas aizies. Savukārt studijas reģiona augstskolā motivēs absolventus kā kvalificētos darbiniekus palikt strādāt reģionos un veicināt to attīstību.

Otrajā projekta daļā — tikšanās ar vidusskolēniem — paredzēts jauniešiem visos novados klātienē paskaidrot galvenās atšķirības starp reģionālo augstskolu piedāvātajām studijām, lai palīdzētu izvēlēties īsto.

Reģionālās augstskolas piedāvā tikpat kā visu novirzienu studijas visos augstākās izglītības līmeņos gan akadēmiskās, gan profesionālās studiju programmās. Augstskolu lielums un pilsētas atmosfēra nodrošina studentisku dzīves vidi, turklāt stipri lētāku nekā Rīgā.

Šo sadarbības projektu īsteno Vidzemes augstskola kopā ar pārējām Latvijas reģionālajām augstskolām — Daugavpils Universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Liepājas Pedagoģijas akadēmiju, Rēzeknes Augstskolu un Ventspils Augstskolu. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

 

Ansis Bērziņš,
projekta vadītājs
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv