Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
28.11.2005
Garšas impresijas Rēzeknes Augstskolā

Garšas impresijas Rēzeknes Augstskolā

Projekta “Garšas impresijas veselīgā uzturā” realizēšanā iesaistīti arī RA Mājas kultūras izglītības katedras mājturības/mājsaimniecības specialitātes 5. kursa studenti, kuri apzinājuši teorētisko materiālu klāstu, projekta izstrādes gaitā centās pēc iespējas vairāk atrast praktisku pielietojumu garšaugiem. Studenti multimediālā prezentācijā klātesošajiem piedāvāja iepazīties ar savu pētījumu rezultātiem un būtiskākajiem secinājumiem. Lai piedalītos šajā pasākumā uz RA ceļu bija mērojuši Kaunatas vidusskolas (skolotāja M. Ignatjeva) un Ņukšu pamatskolas 6. klases skolēni (skolotājs RA students E.Sockis). Skolēni sacentās skaistāko un gardāko svietmaižu pagatavošanā un ar tām cienāja klātesošos. Šoreiz gan sacensības neizvērtās spraigas, bet gan ļoti rūpīgas, jo skolēni ar sevišķu centību mēģināja no piedāvātajām izejvielām pagatavot pēc iespējas gardākas un vizuāli pievilcīgākas maizītes. Tāpēc žūrija konkursa dalībniekus novērtēja atzinīgi un abu skolu skolēni saņēma balvas - a/s “Hanzas maiznīcas” dāvātos kliņģerus.

Tā kā projektu atbalstīja a/s “Hanzas maiznīcas” Rēzeknes filiāle (vadītājs Arkādijs Reinieks), tad klātesošie varēja ne vien iegūt informāciju par maizes nozīmi veselīgā uzturā, tās sastāvdaļām un pozitīvajām īpašībām, bet arī nogaršot a/s “Hanzas maiznīcā” ceptos izstrādājumus.

Pēc projekta prezentācijas visi apmeklētāji tika laipni aicināti degustēt tēju, sviestmaizes, kuru pagatavošanā bija izmantoti garšaugi, savukārt projekta īstenotāji labprāt pastāstīja par katra garšauga specifiskajām īpašībām dažādos ēdienos (kādās proporcijās ieteicams lietot konkrēto garšaugu, kā to labāk izaudzēt utt.) Jāteic, ka visi apmeklētāji, kuri piedalījās šī projekta prezentācijā varēja izbaudīt cik plaša un bagātīga ir garšaugu pasaule un cik izsmalcinātas garšas var sniegt viens neliels augs.

RA Mājas kultūras izglītības katedras mācībspēki ir ļoti aktīvi ārzemju finansējuma piesaistīšanā un dažādu starptautisko projektu realizēšanā. 8.decembrī tiks realizēts nākošais projekts, kurš arī saņēmis finansējumu no ASV Dreifusa veselības fonda, bet 15. decembrī visi tiek aicināti piedalīties ikgadējā Ziemeļvalstu finansētajā projektā „Ziemas saulgrieži Ziemeļvalstīs un Latgalē”.
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv