Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
17.02.2009
Rēzeknes Augstskola piedāvās starptautiski atzītu angļu valodas eksāmenu

Rēzeknes Augstskola piedāvās starptautiski  atzītu angļu valodas eksāmenu
Rēzeknes pilsētas un rajona jauniešiem, kuri mācās vispārizglītojošās skolās, nereti rodas domas savu turpmāko nākotni saistīt ar studijām vai darbu ārzemēs.
Lai sekmīgi realizētu savas ieceres, ir nepieciešamas ne tikai labas angļu valodas zināšanas, bet arī starptautiski atzīts apliecinājums. Taču Latvijas vidusskolā iegūtais centralizētā svešvalodu eksāmena sertifikāts par svešvalodas zināšanām netiek atzīts ārzemēs, tāpēc ir vajadzība nokārtot kādu no starptautiski atzītajiem angļu valodas testiem: TOEFL, IELTS, vai arī LTE (London Test of English).
Atšķirībā no Latvijas centralizētā svešvalodu eksāmena, Eiropā svešvalodu zināšanu līmeņi dalās šādi: A1 (iesācēju), A2 (elementārais), B1 (vidējais), B2 (augstāks par vidējo), С1 (augstākais), C2 (dzimtās valodas līmenis). Parasti ārzemju universitātes un koledžas prasa, lai potenciālajam studentam būtu vismaz B2 līmenis.
Aizvadītajā nedēļā 11. februārī Rēzeknes rajona Viļānu vidusskolā un Rēzeknes Valsts ģimnāzijā noritēja tikšanās ar Pearson Language Assessments grupas pārstāvi Marku Koučmenu (Mark Couchman). Viņš informēja jauniešus par iespēju nokārtot London Test of English Rēzeknē.
Jāpiebilst, ka šo testu varēs kārtot jau aprīlī un oktobrī, iepriekš piesakoties Rēzeknes Augstskolas Svešvalodu katedrā. Telefons 64605701; e-pasts: svkat@ru.lv.
RA Sabiedrisko attiecību nodaļaFor applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv