Latviski
Search

Sitemap
Current events - General
07.04.2010
Jauniešiem dalīs „kukuļus” un aicinās nepārdot Latviju!

Jauniešiem dalīs „kukuļus” un aicinās nepārdot Latviju!

Laikā, kad pasauli pāršalcis korupcijas skandāls par autoražotāja „Daimler” kukuļošanas gadījumiem, kas, iespējams, skar arī Latviju, Latvijas Konservatīvā jaunatnes apvienība (LKJA) no 20. līdz 23. aprīlim Latvijas augstskolās rīko semināru ciklu „Nepārdod Latviju!”. Četros semināros Rīgā, Jelgavā, Valmierā un Rēzeknē studenti un jaunieši aicināti piedalīties semināros par pretkorupcijas tematiku.  Atklāšanas seminārs Rīgā notiks 20. aprīlī, plkst. 15.00 LU Mazajā aulā.

LKJA kopā ar dažādiem ekspertiem atklās, kāda izskatās korupcija šķērsgriezumā, kādi ir korupcijas rašanās cēloņi, kā korupcijas sekas ietekmē katru no mums un, kādi soļi sperami, lai no tās izvairītos. Jaunieši Latvijas reģionos Sabiedrības par atklātību „Delna” pārstāves Aigas Grišānes vadībā piedalīsies simulāciju spēlē „Pārdotās vēlēšanas”, lai praksē pārbaudītu seminārā iegūtās zināšanas. Semināru dalībnieki arī saņems speciāli sagatavotus bukletus un „kukuļus”, t. i. maizes klaipiņus ar aicinājumu nepārdot Latviju!

Semināru ciklu Rīgā atklās ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere. Semināros uzstāsies tādi Latvijas eksperti, kā Valsts kontroliere Inguna Sudraba, KNAB vadītājs Normunds Vilnītis, Aizsardzības ministra padomniece, grāmatas „Korupcija postkomunisma valstīs” autore Rasma Kārkliņa, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Voldemārs Bariss, Vidzemes augstskolas asociētā profesore Feliciana Rajevska un Rēzeknes universitātes Tiesību zinātņu fakultātes lektors Aleksejs Lapsa. Semināros uzstāsies arī vieslektori, eksperti pretkorupcijas jautājumos no Zviedrijas - Quality of Government Institute pētniece Naghmeh Nasiritousi un Austrijas - Valsts Pretkorupcijas biroja direktora vietnieks Rene Wenk.

Semināru noslēgumā tā apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties diskusijā ar lektoriem.

Semināri notiks 20. aprīlī Rīgā, LU Mazjā aulā, 21. aprīlī Jelgavā, LLU, 22. aprīlī Valmierā, Vidzemes augstskolā un 23. aprīlī Rēzeknē, Rēzeknes Augstskolā. 

Semināru cikls tapis ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu.

            Interesenti laipni aicināti!

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Dzelme

Latvijas Konservatīvās jaunatnes apvienības vadītāja

T. nr. 29268281
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv