Latviski
Search

Sitemap
Current events - Students’ news
10.10.2004
Pedagoģijas fakultātes fukši tika iesvētīti

Pedagoģijas fakultātes fukši tika iesvētīti

Šī gada 1.kursu iesvētības tika organizētas “militārās” apmācības ietvaros, lai pārbaudītu viņu fizisko izturību un orientēšanās spējas. Brīvprātīgo jauniesaukto pulcēšanās štābs – MĀRAS piemineklis. Štābā atnācēji tika sadalīti divās komandās -”krustiņos” un “aplīšos” un tika sakrāsoti atbilstošās maskējošās krāsās. Tā kā visi priekšdarbi tika sekmīgi paveikti, varēja sākties komandu izturības pārbaude.

Draudzīgā kopsolī viņi nu soļoja līdz postenim Nr.1, proti, uz parku aiz baznīcas pie viesnīcas “Latgale”. Šajā parkā atrodas piemēroti soli ”šļūkšanas uz vēdera” iemaņu izkopšanai. Un tātad pirmais pārbaudījums varēja sākties. Šajā disciplīnā izveicīgāki izrādījās “aplīši”. Ar to arī apsveicam!

Nākamais postenis Nr.2. atradās turpat netālu, līdz ar to, daudz nekavējoties, varēja ķerties pie tā izpildes. Viens ‘'krustiņš'' un viens “aplītis”, pierādīdami savu drosmi un ātrumu, devās uz “T-Market” veikalu pēc svarīga atribūta nākamajiem posmiem, proti, maisiņa. Arī šoreiz pirmie bija “aplīši”. URRĀ!

Postenis Nr.3.- Rēzeknes 2.vidusskola. Tur tika pārbaudīta viņu fiziskā izturība, lienot cauri režģotajiem caurumiem, kas stiepās gandrīz līdz “Little Italy”. Malači!

Veiksmīgi, bez redzamām traumām, tikuši galā ar uzdevumu, devās uz nākamo pārbaudījumu. Postenī Nr.4 pie “Little Italy'' katrai komandai tika iedots saraksts ar lietu nosaukumiem, kuri bija jāatrod ceļa posmā no “Little Italy” līdz pulkstenim pie krustojuma. Brīvprātīgie jauniesauktie godam veica šo uzdevumu. Bija savāktas gan krāsainās rudens lapas, zari , pat ķieģelis.

Postenī Nr.5 pie pulksteņa viņiem bija jāpierāda savas spējas pārdot vecas avīzes garāmgājējiem, iekļaujoties rotaļā “pirtiņa deg”. Izrādās, ka pirmo kursu vidū ir avīžu tirgotāji ar pieredzi, jo avīzes tika pārdotas pārsteidzoši ātri, bet tas jau nekas, ka par samaksu viņi saņēma knaģi, vecu biļeti vai šokolādi.

Izspēlējušies, ievērojot visus ceļa satiksmes noteikumus, devās uz posteni Nr.6- “Liras” tirgus placi. Dienestā bez komandas gara un konstruktīvām iemaņām ir grūti izdzīvot, tāpēc šīs iemaņas viņi apguva spēlē “zilonīši”, veidojot no komandas biedriem augstāko torni. Pēc tam no “ziloņiem” vajadzēja iejusties blusiņu ādā, lecot viens otram pāri mugurām līdz pat Nikodema piemineklim.

Postenī Nr.7 – pie Nikodema pieminekļa - turpinājās viņu pārbaudījumu grafiks, bet nedaudz mierīgāk. Stafetes un dažādas atrakcijas, skrējiens apkārt augstskolai čūskas ķēdītē - tas bija tas, ko varēja novērot garāmgājēji.

Pēdējais, bet pats svarīgākais postenis bija RA Pedagoģijas fakultātes sporta zāle. Viens no pēdējiem uzdevumiem bija, izmantojot savāktos priekšmetus, izveidot savas dziesmas videoklipu. Jaunie talanti ir atrasti – jautājiet 1.kursu pārstāvjiem .

Un tā visbeidzot pienāca pats galvenais –ZVĒRESTA NODOŠANA. Sasummējot visus rezultātus, uzvarēja DRAUDZĪBA .

Liels paldies jāsaka izglītības portāla “Atlants” pārstāvim, kurš drošsirdīgos, nu jau pilntiesīgos fukšus apsveica ar studentiem noderīgu dāvanu - diviem bezmaksas referātiem no www.atlants.lv.

Tā nu veiksmīgi tikuši ar visiem uzdevumiem ap pl. 21.30 “superfukši” devās brīvsolī .

Inese Spaļva
viena no iesvētītājām
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv