Latviski
Search

Sitemap
Current events - Students’ news
18.10.2011
OKartes Talantu programma jauniešiem

OKartes Talantu programma jauniešiem

              Latvijas gudrākie jaunieši var pretendēt uz 10 000 latu atbalstu 12.10.2011. Lai palīdzētu jaunajiem talantiem kļūt par Latvijas nākotnes izcilībām, LMT piesaka OKartes Talantu programmas otro kārtu IZGLĪTĪBA un ZINĀTNE, kurā atbalsta saņemšanai var pieteikties jaunieši vecumā no 10-20 gadiem. Kopējais IZGLĪTĪBA un ZINĀTNE kārtas balvu fonds – 10 000 latu.

               LMT prezidents Juris Binde: "Latvijas attīstības un konkurētspējas pamats ir talantīgi cilvēki un izcili rezultāti uz nākotni orientētās un tehnoloģijās balstītās nozarēs. Talants un zināšanas ir visspēcīgākais dzinulis ceļā uz panākumiem ne vien Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē. Tāpēc LMT kā tehnoloģiju nozares līderim ir svarīgi, lai Latvijas jauniešu talants tiktu savlaicīgi pamanīts un atbalstīts, lai pasaules līmeņa izglītība un inovācijas kļūtu par Latvijas eksportpreci."

               Īpaši aicinām pieteikties gudros prātus inženierzinātnēs, kā arī eksaktajās un dabas zinātnēs, kā arī medicīnā. Jo kā liecina SKDS un LMT kopīgi veiktās aptaujas rezultāti, minētās nozares par perspektīvām un uz nākotni orientētām sauc arī Latvijas iedzīvotāji, jo tās spēj radīt peļņu un nodrošināt cienījamu pienesumu valsts ekonomikai nākotnē. Visbiežāk nosauktais zinātnes virziens ir medicīna (52% no visiem respondentiem), tai seko inženierzinātnes (40%), ķīmija un datorika (abas attiecīgi - 35%) un fizika (32%).

 

               LMT kā viens no vadošajiem Latvijas uzņēmumiem aicina jauniešus pieteikties atbalsta stipendiju konkursam un saņemt finansiālu atbalstu savai izaugsmei. Pretendentiem nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu, sagatavot motivācijas vēstuli un pamatojumu, kāda mērķa īstenošanai nepieciešams finansiālais atbalsts. Savus pieteikumus pretendenti var iesniegt no 12.oktobra līdz 16.decembrim elektroniski www.okartestalanti.lv.

               Talantu programmu IZGLĪTĪBA un ZINĀTNE vērtēs žūrija: LMT prezidents, Vidzemes augstskolas asoc. prof. Juris Binde, ilggadējais RTU rektors prof. Ivars Knēts, LU Datorikas fakultātes dekāns prof. Juris Borzovs, Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs prof. Andrejs Ērglis, Rīgas jauno tehniķu centra izglītības metodiķis Jānis Rage-Raģis, LU Ekonomikas un vadības fakultātes dekāns prof. Māris Purgailis, LZA prezidents, akadēmiķis prof. Juris Ekmanis un bijusī LR izglītības un zinātnes ministre prof. Tatjana Koķe.

Par OKartes Talantu programmu

OKartes Talantu programma ir iespēja ikvienam radošam, centīgam un aizrautīgam jaunietim vecumā no 10 līdz 20 gadiem neapstāties pie sasniegtā, saņemt stipendijas un profesionāļu atbalstu sava talanta izkopšanai un mērķu īstenošanai. OKartes Talantu Programmas konkursa pirmā kārta - SPORTS - noslēdzas šī gada jūnijā. Atbalsta stipendijas 10 000 latu apmērā saņēma pieci perspektīvi sportisti, tostarp šķēpmetējs Zigismunds Sirmais, kamaniņu braucēji Ulla Zirne un Riks Kristens Rozītis, vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare un galda tenisiste Insana Makhauri. Pašlaik tiek uzsākta otrā kārta - IZGLĪTĪBA un ZINĀTNE, bet kā trešā un noslēdzošā paredzēta Talantu atbalsta programma KULTŪRĀ. Kopējais stipendiju fonds ir 30 000 latu, ko plānots sadalīt starp 10 - 20 konkursa uzvarētājiem. Vairāk par OKartes Talantu programmu var uzzināt: www.okarte.lv/talanti.
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv