Latviski
Search

Sitemap
Current events - Students’ news
07.11.2011
Arita un viņas sievišķīgie vaļasprieki

Arita un viņas sievišķīgie vaļasprieki

Rēzeknes Augstskolā studē daudz studentu, kuri paralēli studiju procesam spēj atlicināt savu brīvo laiku dažādām interesantām nodarbēm. No viņiem mēs varam mācīties, kā spēt apvienot mācības ar hobijiem, kā piešķirt savai dzīvei košākas krāsas un iedvesmot apkārtējos līdzcilvēkus. Šoreiz jums būs iespēja uzzināt par Aritu Kļaviņu un viņas sievišķīgajiem hobijiem.

Arita studē RA Pedagoģijas fakultātes studiju programmas „Skolotājs” (modulis „Pamatizglītības skolotājs sākumskolā”) pilna laika studiju 4.kursā ar kvalifikāciju dejās. Savā brīvajā laikā jauniete rada skaistas lietas – auskarus un mežģīņu ziedus, kas piešķir tērpam košu akcentu.

Mežģīņu ziedu darināšanas māksla

 „Ziedi vienmēr ir atspoguļojuši skaistumu, krāšņumu un sievišķīgumu. Jebkurai lietai, pieliekot klāt ziedus, tiek piešķirts skaistums. Kādēļ ar tiem arī neizgreznot sevi?” tā Arita stāsta par savu izvēli veidot mežģīņu ziedus. „Viss sākās pavisam nesen. Mēs ar draugu Ivo aizgājām pie viņa vecmammas Ņinas svinēt vārda dienu, es viņai biju izveidojusi apsveikumu ar pašdarinātu organzas ziedu puķi. Vecmammai ļoti patika, un viņa man pastāstīja un parādīja, kādus ziedus viņa veido no dzijas. Biju pārsteigta un radās vēlme izmēģināt pašai savām rokām. Iespējams, pati ideja sapņa formātā radās ātrāk, bet, tikai apgūstot mežģīņu ziedu darināšanas mākslu, es spēju vienkāršas un parastas lietas padarīt skaistas un pievilcīgas,” saka Arita.

Gatavo arī auskarus un sacer dzeju

Vēl savā brīvajā laikā Arita nodarbojas arī ar auskaru izgatavošanu. „Šī ideja man radās jau pavasarī. Tā nu reiz ir tā lieta, kur var izvērsties un ļauties izdomai. Uzskatu, ka viena fifīga lietiņa var būt lielisks papildinājums, akcents, rozīnīte, kā nu kuram to patīk saukt. Man ir vēl trešais vaļasprieks – dzejas rakstīšana. Dzeja pie manis sāka nākt pati. Sākumā dzeja man bija kā vaļasprieks, bet nu jau drīzumā iznāks kopprojekta „Mana grāmata” 7.sējums, kurā būs arī mana dzeja.

Mežģīņu ziedu radīšana – laikietilpīgs process

Jautāju Aritai, lai viņa pastāsta ko vairāk par pašu procesu, kura laikā rodas skaistie darbi, kas priecē acis. Kā izrādās, tad mežģīņu ziedu radīšana ir laikietilpīgs process, tajā ietilpst gan materiālu savākšana, gan gatavošana. „Vienu puķīti nu jau es spēju pagatavot 20 minūtēs. Sākumā bija grūtāk, bet ar katru ziedu pirksti piešaujas un var pagatavot pavisam ātri. Viss atkarīgs arī no tā, cik biezas vai plānas tās veido. Jo biezākas, jo ilgāks laiks. Savukārt auskaru izgatavošana man problēmas nesagādāja, idejas nāca pašas no sevis un laiku nejutu,” Arita dalās pieredzē.

Kā izveidot mežģīņu ziedus?

Lai izgatavotu mežģīņu ziedus, vajag: ziedu stelli; diegu vai dziju (arī lentu u.c.), no kuras tiks veidots zieds; tamboradatu; šujamo adatu (tās izmērs atkarīgs no diega, ar kuru paredzēts strādāt); šķēres. „Darbiņš sākas ar stellītes sagatavošanu – ziedus var darināt: ar viena līmeņa, divu, trīs vai visu četru līmeņu ziedlapiņām. Sākas maģiskais uztīšanas darbs – tinot galvenokārt jāievēro, lai viducī diegs krustojas, neatkarīgi no uztīšanas veida, un tālāk jau darbojas fantāzija. Šī maģiskā stellīte sniedz vienreizēju iespēju izgatavot ziedus, ar ko papildināt savu apģērbu, interjeru, darināt absolūti ekskluzīvus aksesuārus savām rokām, piespraudes pie apģērba un daudz citas lietas, ko vien kāro izdoma,” atklāj Arita.

Vajag košu akcentu? Nāc pie Aritas!

Jaunietes draugi esot sajūsmā par viņas radošo domāšanu un vēlmi nesēdēt rokas klēpī salikušai. Viņi priecājas, ja arī viņu apģērbā parādās Aritas gatavotie mežģīņu ziedi vai auskari. „Pat tad, ja tev ir labs darbs un laba alga, var vēlēties vairāk. Tāpēc vienmēr noder idejas, kā papildus nopelnīt kādu latu. Es varu izveidot arī pēc pasūtījuma, ja cilvēkam ir konkrēta vēlēšanas,” saka Arita. Tātad, ja gribas kādu košu akcentu savā tēlā, tad droši var griezties pie Aritas.

Lūk, tādi studenti ir mūsu vidū – apveltīti ar fantāziju un radošu izdomu, spēj atrast laiku pat vairākiem vaļaspriekiem uzreiz. Arī Tev noteikti ir kāds talants vai interesants vaļasprieks. Neturi sveci zem pūra – raksti uz e-pastu: san@ru, lai to var uzzināt arī pārējie! :)

 

Inga Kaļva,

SAN informācijas speciāliste
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv