Latviski
Search

Sitemap
Current events - Students’ news
25.01.2012
„Open Mind” studentiem piedāvā finansējumu sociālu projektu īstenošanai

„Open Mind” studentiem piedāvā finansējumu  sociālu projektu īstenošanai

Interneta vietnē www.open.lv ir atklāta pieteikšanās Swedbank un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonda projektam „Open Mind”, kurš notiek jau piekto gadu. Ikviens Latvijas students vai studentu grupa līdz 30. martam aicināti iesniegt idejas sociālās vides uzlabošanai, lai saņemtu novērtējumu, sabiedrības atbalstu un rezultātā iegūtu finansējumu sava projekta īstenošanai.

Projekta mērķis ir rosināt jauniešus izmantot augstskolās gūtās zināšanas, lai uzlabotu sociālo vidi, veicinātu sabiedrības aktivitāti un realizētu dažādus noderīgus projektus savās augstskolās un reģionos.

Studentu idejas tiek gaidītas līdz 30. martam (www.open.lv), kad tās izvērtēs žūrija un 10 labākos projektus izvirzīs publiskai vērtēšanai. Šajā laikā visos Latvijas reģionos notiks “ideju vētras”, kur par sociālām vajadzībām diskutēs studenti, augstskolu vadītāji, pašvaldību un sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti jūnija sākumā, bet projektu realizācijai paredzēts laiks līdz novembra vidum. Par konkursa “Open Mind” patronesi kļuvusi Latvijas Republikas Labklājības ministre Ilze Viņķele.

Swedbank valdes loceklis Ģirts Bērziņš: “Ikdienā mēs bieži saskaramies ar jēdzienu atbildība. Dažkārt atbildību mēs mīlam pieprasīt – no skolotājiem, lai visi būtu zinoši, ārstiem – lai visi taptu veseli, no valsts – lai mēs dzīvotu labklājībā... Tā arī notiek, ja mēs katrs pats uzņemamies lielāku atbildību par sevi un vidi, kurā dzīvojam. Sākam ar vienu lietu un to paveicam “uz savu atbildību”.  Studenti ir tā sabiedrības daļa, kurai piemīt radošums, enerģija un ticība pozitīvām pārmaiņām. Mēs ticam viņu uzņēmībai un labajām idejām!”

RTU Attīstības fonda izpilddirektors Artūrs Zeps: "”Open Mind” kā sociālo ideju konkurss sniedz vienreizēju iespēju pašiem jauniešiem identificēt savas vajadzības sociālās vides  uzlabošanai un iesaistīties to risināšanā. Ideja par “Open Mind” šādā versijā radās, lielā mērā pateicoties studentiem, kuri brīvajā laikā aizrāvušies ar ielu vingrošanu. Pēc viņu aicinājuma, konkursa atklāšanas pasākumā tika uzstādīts jauns vingrošanas aprīkojums Rīgas Angļu ģimnāzijas pagalmā, kur dažkārt pulcējas vairāki desmiti apkaimes bērnu."

Projektu ”Open Mind“ organizē Swedbank un RTU Attīstības fonds, šogad tas tiek izsludināts jau piekto gadu pēc kārtas. Projektu informatīvi atbalsta European Hit Radio, 1188, Inbox.lv, ISIC.lv, Prakse.lv. Vairāk informācijas par projektu ”Open Mind” interneta vietnē www.open.lv.

Papildu informācijai:
Kristīne Jakubovska, Swedbank preses sekretāre, tel. 67444560, mob. 29128208, kristine.jakubovska@swedbank.lv
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv