Latviski
Search

Sitemap
Current events - Students’ news
31.03.2005
RA studentu teātris uzstājās Rīgā

RA studentu teātris uzstājās Rīgā

19. aprīlī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) organizēja ikgadējo Latvijas studentu teātra dienu, tajā piedalījās arī Rēzeknes Augstskolas studentu Šogad tā notika jau sesto gadu, taču Rēzeknes Augstskolas studentu teātra dalībnieki līdz šim tajā nebija piedalījušies, tāpēc martā tika mērots ceļš uz Rīgu, lai līdzās citu Latvijas augstskolu teātriem, demonstrētu aktierprasmes. Par šī gada teātra dienas vadmotīvu un simbolu RTU studenti bija izvēlējušies kuģi. Šis simbols aktualizēja ideālu kolektīva darba modeli, apzīmēja kopīgu ceļa vēju un brīvu kuģošanu.

Kopumā bija ieradušies desmit kolektīvi no dažādām Latvijas pilsētām: Rīgas, Ventspils, Liepājas, Jelgavas un Rēzeknes. Priekšnesumi bija ļoti dažādi, kolektīvi piedāvāja gan klasisku darbu interpretācijas, gan pantonīmas, kā arī dažādus citādus priekšnesumus.

RA Studentu teātris „ķerRA” Olgas Senkānes vadībā uzstājās ar Einara Dervinieka rakstīto un režisēto skeču „Plostam nav bortu”, kas ir alūzija par Robinsona Kruzo tēmu. Visu augstskolu teātru priekšnesumus vērtēja kompetenta žūrija.

Konkursā galveno balvu – ceļojošo „Sudraba Āksta cepuri”, konkursā ieguva Latvijas Universitātes studentu teātris ar iestudēto L. Stumbres lugas „Autobuss” fragmentu. Taču visiem kolektīviem bija iespēja sevi parādīt, vērot citu sniegumu. Pasākums deva iespēju jautrā, studentiskā atmosfērā pavadīt dienu.

Jana Čevere, RA teātra dalībniece
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv