Latviski
Search

Sitemap
Current events - Students’ news
02.10.2012
Rēzeknes Augstskolas studenti apmeklē Latvijas Studentu apvienību un piedalās „Studentu Paradīzē”

Rēzeknes Augstskolas studenti apmeklē Latvijas Studentu apvienību un piedalās „Studentu Paradīzē”

Izvesti pa šaurām Vecrīgas ieliņām, mēs – Rēzeknes Augstskolas (RA) studenti – nonācām pie Latvijas Studentu apvienības (LSA) biroja. Bija jau vēls vakars, taču, neskatoties uz to, daži no LSA biedriem vēl veica savus darbus.

Mūs – studentu grupu no Rēzeknes Augstskolas, kuru vidū bija arī Erasmus studenti, sagaidīja LSA prezidents Edvards Ratnieks, Jaunatnes politikas un starptautisko lietu virziena vadītājs Edmunds Jansons, LSA prezidents Edvards Ratnieks, Sociālā virziena vadītāja Sanita Balode. Tikām iepazīstināti ar biroja telpām un galvenajām LSA nostādnēm un mērķiem.

Kāpēc šāda organizācija ir vajadzīga, stāsta paši tās biedri. Edvards Ratnieks: „...LSA ir sabiedriskā labuma statusa organizācija. Tas ir aktīvs darbs un aktīva rīcība. Darbs 24 h diennaktī, 7 dienas nedēļā.” Daži prasītu, kādēļ nepieciešams tā nopūlēties, atbilde ir pavisam vienkārša – „Tieši mēs (studenti) veidojam Latvijas nākotni”, kā piebilst RA Studējošo padomes prezidents Armands Gornijs. Teikto var papildināt – jo tas ir ceļš uz drošu nākotni. Kas cits, ja ne mēs paši to sev nodrošināsim. Tā ir arī iespēja aizstāvēt savas kā studējošā intereses, jo, kā atzīst Sanita Balode, tad „tas, ko dara Izglītības un zinātnes ministrs Ķīlis ir kaitniecība studentiem”.

Iepazīstināti ar galvenajām nostādnēm un LSA telpām, gatavojāmies ceļam uz Arēna Rīga, bet pirms došanās prom RA SP prezidents LSA prezidentam pasniedza nelielu dāvanu (suvenīru) – krūzi ar Rēzeknes simboliku – kā piemiņai par mūsu vizīti.

Rakstu noslēdzot, vēlos teikt Edvarda vārdus: „Studentos ir spēks... Mēs esam vienoti. Viens par visiem un visi par vienu.”

***

Nedēļas nogales sākums, 21. – 22. septembris, Rīgā bija laiks, kad tika atzīmēta lielākā studentu ballīte gadā – „Studentu Paradīze”. Šis bija jau sestais gads, kopš rīkots šāda mēroga pasākums. Nezinu, vai arī šogad pasākumu apmeklēja 12 tūkstoši apmeklētāju, taču noteikti zinu, ka vairāki tūkstoši noteikti.

Varbūt šogad netika pārsisti nekādi rekordi, taču šis gads atšķīrās ar to, ka bija tuvu pie 60 dažādu šī pasākuma atbalstītāju, 23 izpildītāji uz 7 skatuvēm, katrs varēja atrast kaut ko savai gaumei. Dažādi konkursi un aktīvās zona (kartingu trase un augstskolu stendi), kuros katrs varēja pārbaudīt gan savu veiklību dažādās spēlēs, gan savu veiksmi „laimes ratā” u.c. Bija visai plašas iespējas nofotografēties dažādos atraktīvos veidos un, protams, arī atsvaidzināt atmiņu par skolā mācīto. Vienu vārdu sakot, pilnīga „brīvība”iztrakošanās, pirms uzsākt nopietno mācību gadu.

Arī Rēzeknes Augstskolas Studējošo padome piedalījās sava stenda izveidē, kur katrs, kam bija interese, varēja iemēģināt savu veiksmi un roku veiklību kādā no divām bumbiņspēlēm. Lai gan tas izklausās visai vienkārši, dalībnieku tās izmēģināt bija daudz, dažbrīd pat ļoti daudz (pat tad, kad stends vēl nebija gatavs līdz pat tā demontāžai).

Ja kāds man jautātu, vai ir vērts apmeklēt „Studentu Paradīzi”, es nevarētu dot konkrētu atbildi, taču, ja jums patīk skaļa mūzika, laba atmosfēra, pūlis un izklaides gandrīz vai līdz rītam, tad noteikti nākošā gada pasākums jums ir jāapmeklē!

 

RA studiju programmas „Vēsture” 3.kursa students Artūrs Bondars
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv