Latviski
Search

Sitemap
Current events - Students’ news
21.12.2005
„Pat zagļi klusē, kad juristi tusē” jeb „Juristu dienas 2005” RA

„Pat zagļi klusē, kad juristi tusē” jeb „Juristu dienas 2005” RA

Juristu dienas ir laiks, ko Rēzeknes Augstskolas juristi sauc par savējo, jo katra diena ir veltīta tieši viņiem.

Šī gada pasākums sākās ar svinīgu „Juristu dienu 2005” atklāšanu. Vēlāk studenti savas spējas un runas mākslu varēja demonstrēt „Oratoru konkursā”, kurā 1. vietu ieguva Natālija Raščevska, 2. vietu - Atis Vancāns, 3. un 4. vietu dalīja Inga Krēsliņa un Valērijs Prudnikovs.

Kā jau ierasts, Tiesību zinātņu katedrai sadarbojoties ar tiesību aizsardzības iestādēm, tika rīkotas Atvērto durvju dienas Rēzeknes pilsētas un rajona policijas pārvaldē, Rēzeknes pilsētas prokuratūrā, Rēzeknes tiesā un Latgales apgabaltiesā. Šajās iestādēs īpaši gaidīju pirmā kursa studentus, jo tā bija iespēja iegūt priekšstatu par to institūciju darbību, kas aizsargā mūsu intereses. Vispirms klātesošie tika iepazīstināti ar galvenajiem darbības principiem un nostādnēm, vēlāk katrs apmeklētājs varēja uzdot sev interesējošus jautājumus, uz kuriem atbildes sniedza pieredzējuši speciālisti.

Šogad Juristu dienas tika organizētas ar humoristisku pieskaņu. Fakultātes pašpārvalde, sadarbojoties ar katedru, rīkoja „Ne – Prāta spēles”, kur valdīja jautrība un smiekli. Komandas sacentās nevis likumu pārzināšanā, bet gan asprātībā. Visasprātīgākie izrādījās trešā kursa juristi, aiz sevis atstājot piekto kursu studentus un pasniedzēju komandu. Jautros sāncenšus vērtēja kompetenta žūrija.

Pirmo reizi tika piedāvāta „Tiesas prāvas inscenējuma improvizācija”, kurā tiesnešu lomā iejutās RA pasniedzēji. Neparastus un smieklīgus gadījumus improvizētā tiesas zālē risināja studenti un pasniedzēji, iejuzdamies advokātu, prokuroru, liecinieku, apsūdzēto, cietušo un citu tiesas procesā bieži sastopamo personāžu vietā. Šeit laurus plūca pasniedzēju komanda, otro vietu ieguva piektais kurss, bet trešā vieta šoreiz trešajam kursam.

Visas nedēļas garumā ikviens gaidīja Juristu balli. Tā vienlaicīgi bija gan juristu nedēļas kulminācija, gan tās noslēgums. Šogad bija izvirzīta balles devīze – „Pat zagļi klusē, kad juristi tusē”. Neiztrūkstoši tika sumināti labākie studenti – juristi katrā kursā, kā arī pasniedzēji. Šogad par labākajiem tika atzīti: 1. kursā – Jolanta Namsone; 2. kursā – Kristīne Gravāne; 3. kursā – Sandis Brasla; 4. kursā – Natālija Raščevska; 5. kursā – Diāna Plota; tradicionāli gada labākais pasniedzējs – jurists ir Juris Muižnieks un studentu simpātijas joprojām bauda pasniedzējs Ingars Gusāns. Pasākuma izskaņā pasniedzēji un studenti vienojās balles dejās. Šīs dejas kvēlos atmiņās līdz pat nākamajām Juristu dienām, jo ikviens atkal no jauna vēlas izbaudīt šo burvīgo, gaisā virmojošo sajūtu. Pateicamies visiem, kuri palīdzēja organizēt šogad Juristu dienas. Novēlot šo sajūtu nepazaudēt un turpināt tikpat ciešu RA studentu un administrācijas sadarbību, gaidīsim arī nākošās Juristu dienas kopā.

Zita Kanberga, Lāsma Krēsliņa, RA studentes
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv