Latviski
Search

Sitemap
Current events - Students’ news
21.03.2006
Erudīti Rēzeknē meklē jauna portāla iespējas

Erudīti Rēzeknē meklē jauna portāla iespējas

10.martā Rēzeknes Augstskolas (RA) Studentu padome kopā pulcēja Latvijas augstskolu pārstāvjus intelektuālajā spēlē „Erudīts”. Pasākums notiek jau sesto gadu, un šogad konkursā startēja 12 komandas. Pēdējā brīdī Daugavpils Universitātes komanda apvienojās ar Latgolys Studentu centra komandu, bet RPIVAs komanda „Ašie” bija pārāk lēni un uz spēli nemaz neieradās. To, ka zināma mistikas deva bija manāma visa vakara garumā, vēlāk atzina RA komandas „Misticio” pārstāvji, bet RPIVAs komandas starta numurs bija trīspadsmitais...Erudītākie šogad – LU ķīmiķi „Pieckaklu kolba”, RA „Misticio” un LU „Ģeogrāfu mafija”.

Intelektuālā spēle „Erudīts” noris divās daļās: pirmajā daļā komandas prezentē 3 minūšu garus mājasdarbus, otrajā daļā pārbauda savu erudīciju, atbildot uz 30 āķīgiem jautājumiem. Summējot kopā iegūtos punktus, tiek noskaidrots uzvarētājs.

Šogad mājasdarba tēma bija „vē vē vē punkts pīci čiuli uztobā punkts el vē”. Visas divpadsmit komandas piedāvāja savu skatījumu identitātes risinājumam fantāzijas radītā mājas lapā. Tika domāts par to, ka mūsdienu tehnoloģiju attīstība, cilvēka tiecība pēc aizvien jauniem šoviem un portāliem varētu „pavilkt svītru” draugiem.lv un masveidā pāriet jaunajā portālā. Dažs par to gribēja prasīt īpašu samaksu (LSC), dažs tikai precīzu, adminam pakļautu ielogošanos (LU ģeogrāfi), citi uzreiz testēja pārgājēja lietderību (LU ķīmiķi), bet vēl kāds izmisīgi pūlējās nolasīt vēstījumu, ko sūtījuši jaunā portāla iniciatori (LLU). Tematiski ievirzītus portālus piedāvāja LU „Lieliskais piecinieks”, kas, atgādinot Kamī mēra situāciju, pulcēja kopā kaķus pasaules glābšanai; rēzeknieši garajā ceļā no Rēzeknes līdz Rīgai risināja čipendeilu satikšanas problēmas, bet komanda „Divide et impera” piedāvāja dakteru portāla melno humoru. Robežsargi cīnījās ar atminu seržantes Luces personā, bet „Rožupe” meklēja vietējo Susaņinu, lai nokļūtu līdz kaut kādam civilizētam galam. Interesanti bija vērot komandas, kuras piedāvāja daudzplākšņainu darbību – Vidzemes Augstskolas, LLU, pārliecinoši nostrādāja arī Ventspils Augstskolas mēmā šova, mīma variants. Kolorīti tipāži bija vērojami RA, LLU komandās un RSU ludziņā „Sarkanā galviņa”.

Ideju bija daudz, katrā komandā savas rozīnītes un rozīnīši, taču, vērojot konkursu vairāku gadu garumā, nākas atzīt, ka mājasdarba izpildījumā pietrūkst emocionalitātes, saliedētības, noslīpētības. Rodas iespaids, ka ideja dzimusi vēl garākajā ceļā Rīga – Rēzekne posmā un pietrūcis vismaz viena mēģinājuma...Improvizācija ir laba lieta, bet ne katrs to spēj likt lietā īstajā laikā un vietā.

Jautājumus intelektuālajai spēlei šoreiz gatavoja RA fakultāšu pārstāvji sadarbībā ar portālu Atlants un Miljonāra spēles jautājumu grāmatas labākajiem paraugiem. Ģeogrāfu priekšrocība joprojām bija manāma, jo vismaz pusei jautājumu bija ģeogrāfiska ievirze. Absolūtie līderi, lai arī ar viena punkta pārākumu, bet bija ķīmiķi, tai pašā laikā 3 komandām pēc intelektuālā konkursa bija pilnīgi vienāds punktu skaits: ģeogrāfiem, RA un LLU. Visu izšķīra mājasdarba sagatavotības pakāpe, arī žūrijas viedokļi bija atšķirīgi, bet bezkaislīgais kalkulators darīja savu un rezultātā divas pagājušā gadā uzvarētājas LU ģeogrāfi un RA atkal ir erudītāko skaitā.

Jebkurš pasākums dzīvo tik ilgi, kamēr pašiem tā dalībniekiem ir interese un azarts tajā piedalīties. Paldies visām komandām par studentisko azartu un organizatoriem par izturību. Tiksimies nākamā gada Erudītā!

Ilga Šuplinska
Māra Justa foto
For applicants

Contacts
Rezekne, Atbrivosanas aleja 90
LV-4600

Phone: +371 64623709
Fax: +371 64625901
e-mail: ru@ru.lv

 

Top of page

© Rēzeknes Augstskola
All questions and suggestions
send to web@ru.lv