English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
30.08.2010
Vārkavas novadā atklāj pieminekli pasaulslavenajiem zinātniekiem – biologiem, brāļiem Kovaļevskiem

Vārkavas novadā atklāj pieminekli pasaulslavenajiem zinātniekiem – biologiem, brāļiem Kovaļevskiem

25. augustā Vārkavas novadā tika atklāts piemineklis pasaulslavenajiem zinātniekiem – biologiem, brāļiem Kovaļevskiem. Pasākumā piedalījās Rēzeknes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Kivleniece-Kuzņecova.

Piemineklis veltīts diviem izciliem zinātniekiem, kas piedzimuši un pavadījuši bērnību Vārkavas novada „Zaķīšos” -  Aleksandrs (1840–1901) un Vladimirs (1842–1883) Kovaļevski.

Vladimirs bijis biologs, bioloģijas doktors, Pēterburgas Zinātņu Akadēmijas  akadēmiķis, evolucionārās paleontoloģijas pamatlicējs. Abu brāļu darbus augstu vērtējis Čarlzs Darvins.

Pieminekļa izveides iecere pieder Vārkavas vidusskolas skolotājai, novadpētniecei Helēnas Pizičas un biedrībai „Dabas draugu klubs”. Idejas autore Helēna Piziča atklāšanā teica: „Kad es saku, ka tas ir piemineklis brāļiem Kovaļevskiem, es ar to domāju, ka tas ir piemineklis ne tikai izciliem un pasauslaveniem zinātniekiem, bet, ka tā ir piemiņas vieta visiem, kuri reiz ir dzīvojuši Pilišķos, mācījušies Zaķīšu skolā. Tā ir arī mana pateicība visām šīs puses strādīgajām paaudžu paaudzēm par dzīves gudrību, dzimtās puses mīlestību un bezgalīgu labsirdību.” Piemineklis un tā sakoptā apkārtne tapusi ar Lauku atbalsta dienesta, Vārkavas novada domes, Kanādas Monreālas Latviešu biedrības atbalstu. 

Pieminekļa atklāšanā piedalījās Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Antra Vilcāne, Rēzeknes Augstskolas un Daugavpils Universitātes pārstāvji, Vārkavas baznīcas mācītājs, kā arī novada iedzīvotāji.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

 


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv