English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
08.09.2010
Rēzeknes Augstskolā gatavojas pasākumam „Zinātnieku nakts 2010”

Rēzeknes Augstskolā gatavojas pasākumam „Zinātnieku nakts 2010”

24.septembrī plkst. 17.00 Rēzeknes Augstskolā (Atbrīvošanas alejā 90, Rēzeknē)  notiks ikgadējais pasākums „Zinātnieku nakts 2010” par tēmu „Cilvēks, daba, klimats”.  

Rēzeknes Augstskolas Zinātnieku nakts pasākuma koordinatori katrā fakultātē gatavo visdažādākās aktivitātes, lai interesentiem atklātu tos zinātņu virzienus, kuros ir iespējams darboties Rēzeknes Augstskolā.

Plānots, ka pasākuma apmeklētāji varēs iepazīt gan zinātniskas aktivitātēs, gan paši piedalīties pētnieciskos darbos, gan būs iespēja arī iesaistīties izklaidējošās aktivitātēs. Ekonomikas fakultātē koordinatores Ivetas Graudiņas vadībā top pasākumi, kuros varēs apjaust, cik Latgales reģionam būtiskas ir bioloģiskās saimniecības, kā arī garšu laboratorijā būs iespēja cienāties ar dažādām tējām, kuras audzētas bioloģiskās saimniecībās.

Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes koordinators Ingars Gusāns, sadarbībā ar fakultātes mācībspēkiem un studentiem, organizē pasākumus, kuri saistīti gan ar  vēsturi un filoloģiju, gan ar kriminālās pasaules aiskulisēm. Aktīvākajiem tiks piedāvāts literārs konkurss „Biloģiskā daudzveidība literatūrā”, kā arī iespēja noskaidrot savu bioloģisko un simbolisko (ziedu) raksturojumu.

Daudzveidīgi un interesanti solās būt  Inženieru fakultates zinātnieku un mācībspēku organizētie pētījumi laboratorijās. Koordinatore Rasma Deksne gādā par to, lai Zinātnieku nakts ietvaros apmeklētāji varētu veikt ūdens mērījumus Rēzeknes upē, iepazīt robotus, kā arī uzspēlēt spēli par aizsargājamie dzīvniekiem. Izglītības un dizaina fakultātes pētnieki sadarbībā ar studentiem iecerējuši rīkot ķermeņa apgleznošanas studiju, kā arī lielāku vērību pievērt dažādiem pārdabiskiem procesiem dabā. Viņus koordinē Rita Burceva.  

Tas ir ieskats tikai dažās no aktivitātēm, kuras plānotas 24. septembrī Rēzeknes Augstskolā. Šajā dienā augstskolā gaidīti gan lieli, gan mazi. Pamatskolēni un vidusskolēni varēs iepazīt plašo zinātnes pasauli, bet mazākie – apmeklēt rotaļu stūrīti.  

Jāpiebilst, ka Zinātnieku nakts šogad Latvijā notiks piekto reizi, Rēzeknē – trešo reizi. Vienlaikus pasākums būs vairākās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī un arī Salaspilī.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Ar šo pasākumu Latvija iekļausies to Eiropas valstu - Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra pēdējās piektdienas vakarā organizēs dažādus pasākumus vairāk kā 150 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, raisot sabiedrības interesi un izpratni par zinātni, un ļautu sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā tematiski ir saistītas ar vides zinātnēm, bioloģiskās daudzveidības un klimata izmaiņu radītajām problēmām. 24.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, atsevišķas augstskolu fakultātes, kur interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās un uz brīdi iejusties zinātnieka ādā. Kopīgi varēs no jauna atklāt lietas, bez kurām šodien mūsu ikdienas dzīve vairs nav iedomājama un kuras ir dažādu zinātnes sasniegumu rezultāts. Varēs iepazīties ar tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei vēl var ienākt mūsu sadzīvē.

                Uz tikšanos Zinātnieku naktī tieši Rēzeknes Augstskolā!

 Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv