English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
28.09.2010
Rēzeknes Augstskolas studenti izbauda astronomisko rudeni

Rēzeknes Augstskolas studenti izbauda astronomisko rudeni

23. septembrī, kad iestājas astronomiskais rudens, Rēzeknes Augstskolas 3. kursa studiju programmas „Ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājs” studenti (3HĢZSP), devās nelielā ekskursijā, lai novērtētu un tuvāk iepazītu Latgales dabu rudenīgās noskaņās.

Laika apstākļi bija ideāli – saulains un silts. Visas iespējas izbaudīt Latvijas zeltaino rudeni lektora Kaspara Baloža vadībā.

Pirmkārt, tika atrasta Rēzeknes upes izteka no Rāznas ezera. Nākošais un galvenais objekts visa izbrauciena laikā bija Lielais Liepu kalns – visaugstāk esošais Latgales punkts, kura absolūtais augstums ir 289,3 m vjl.

Tam sekoja Rāznas ezera stāvkrasts. Akmeņu bagātība krastmalā lika studentiem iedziļināties gan to skaistumā, gan izteikt minējumus par to izcelsmi. Akmeņi arī kalpoja par suvenīru no šīs dienas.

Šajā dienā 3. kursa studenti iekaroja vēl vienu Latgales virsotni -247 m vlj. esošo Mākoņkalnu. Izpētīts tika gan panorāmiskais skats, kas paveras atrodoties kalnā, gan Volkenbergas pilsdrupas, kuras saglabājušās vairs tikai laukakmeņu sienas izskatā.

Pavisam nedaudz tika apskatīts rehabilitācijas centrs „Rāzna”, Lūznavas muižu un parkā esošā Madonnas statuja.

Kristužānu atkritumu poligons pēc svaigā gaisā pavadītas dienas sagaidīja ar neierastu un spēcīgu aromātu, kurš gan nespēja atbaidīt zinātkāros studentus no ielūkošanās poligona darbībā, tā lietderības izvērtēšanā. Salīdzinājuma atpakaļceļā apskatīts tika arī Ritiņu atkritumu izgāztuve, kas izveidota Padomju Savienības laikos un atrodas ezera gultnes vietā, kas laika gaitā piepildīta ar sadzīves atkritumiem.

Izbaudījuši lekciju ārpus telpām un guvuši zināšanas par Latgalē esošajiem apskates objektiem, studenti saka paldies lektoram K.Balodim par sastādīto maršrutu un zināšanām, kas tika gūtas izbrauciena laikā.

Ieva Useniece, RA studente

 


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv