English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
12.10.2010
Rēzeknes Augstskolas studenti sameklējuši rudens smaržu

Rēzeknes Augstskolas studenti sameklējuši rudens smaržu

7. oktobrī Rēzeknes Augstskolas (RA) studiju programmas „Ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājs” 3. kursa studenti (3HĢZP) sēdās maršruta autobusā un lektora Kaspara Baloža vadībā devās Tūmužu virzienā, lai izbaudītu rudens krāsainību. Dienas galvenais uzdevums – atrast Verēmu pagastā esošos dižakmeņus.

Diena iesākās daudzsološi, kaut arī rīta puse bija vēsa un apsarmojušajā zālē sala kājas, izelpotais gaiss pārvērtās dūmakā. Saulei pakāpjoties augstāk, gaiss iesila un skaidrā debesjumā nemanīja neviena mākonīša, bet virs zemes, lapas laistījās zeltā.

Pirms vēl sarma bija pazudusi no zāles, studenti paspēja raitā solī uzkāpt 214 m augstajā Škūru kalnā. Lai arī nešķiet daudz, tomēr mitrā zāle piepalīdzēja šai misijai būt gana sarežģītai. Virsotnē slējās teletornis, kas arī kļuva par orientieri atlikušo dienas daļu, jo tas ik pa laikam pavīdēja caur koku galotnēm un ļāva apzināties noietos attālumus.

Pārvarot pāris pļavas, studenti bezbailīgi devās meža biezoknī, un pilnībā atbrīvoja savu piedzīvojumu garu, izvairoties no briksnāja zariem un nokļūstot pasakainā egļu vērī, kur zemsedzē zaķkāposti, sūnas un papardes veidoja pasakainu zaļumu.

Izlaužoties cauri mūs sagaidīja izcirtums, kurš jau labu laiku bija atkarots mežam. Tur uzsākās ilgi akmens meklējumi, kas gan vairs nav iekļauts dižakmeņu kategorijā, tomēr pārsteidza ar saviem izmēriem. Sārtais granīta milzis lika pasvīst, lai uzraustos tā mugurā. Kopīgiem spēkiem tas tika nomērīts un iezīmēts kartē, lai vairs nepazustu.

Atkal cauri kokiem un pāri kritušiem zariem. Šoreiz pieturvieta bija kāds pakalns, kurš ļāva pārskatīt joprojām zaļas pļavas un koku masīvus aiz tiem. Perfekta ainava pusdienām, ko studenti arī izmantoja.

Lobvaržu muiža, joprojām parka ieskauta, kura aprises vēl varēja saskatīt terasveidīgās un zeltainu lapu klātās nogāzēs. Cauri muižas bezstiklu logiem varēja saskatīt debesis un otrā stāva grīdu, kaut kas jumts mūrus nosedza tikai daļēji. Paturot acīs Škūru kalna teletorni, atradām arī otro dižakmeni – Purmaļu akmeni, kura virszemes tilpums ir 30m3. Šis akmens bija pelēcīgs un vietām tajā bija saskatāmi kvarca piejaukumi.

Izbaidījuši rudenīgo sauli un zeltainumu kokos, mazā pārgājiena grupiņa noslēdza savu nelielo pārgājienu cauri rudenim, atkal iekāpjot maršruta autobusā atpakaļ uz Rēzekni.

Ieva Useniece, Rēzeknes Augstskolas studente

 


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv