English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
17.11.2010
Rēzeknes Augstskolas topošie dizaineri piedalījušies Dizaina mēneša aktivitātēs Latvijā

Rēzeknes Augstskolas topošie dizaineri piedalījušies Dizaina mēneša aktivitātēs Latvijā

Ar dažnedažādiem radošiem pasākumiem ir noslēdzies Dizaina mēnesis Latvijā. Šajā rudens periodā vairākās valsts pilsētās (Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Liepājā u.c.) notika izstādes un konferences, akcijas un performances, hepeningi un radošās darbnīcas, dizaina lietu veikalu atklāšanas utt.

            Rēzeknes Augstskolas (RA) Izglītības un dizaina fakultātes Dizaina un amatniecības katedras docētāji un studenti apmeklēja vairākas šāda veida aktivitātes.

            1.oktobrī Rīgā Starptautisko izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās starptautiskā konference „Dizains konkurētspējīgai uzņēmējdarbībai“, kurā piedalījās lektores Diāna Apele un Silvija Mežinska, vieslektore Inese Dundure, 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Interjera dizains“ 2.kursa studente I.Filipenoka un programmas sadarbības partneri prakses organizēšanā firma „Zeize“(A.Filipenoks).

            8.oktobrī Rīgas Ekonomikas augstskolā notika starptautiskā konferencē „Dizains cilvēcei“, kuru apmeklēja A.Strode, S.Mežinska un D.Apele. Katra šāda konference liek paskatīties uz pasaulē notiekošajiem procesiem citā šķērsgriezumā, piedāvā jaunus risinājumus, radošas pieejas un dot iedvesmu izglītojot nākamos dizainerus, dizaina vides veidotājus Latvijā.

            Savukārt 14.oktobrī 45 topošie dizaineri un viņu pasniedzēji (D.Apele, V.Paurs, S.Mežinska) apmeklēja izstādes, kuras šai rudenī, dizaina dienu ietvaros, piedāvāja galvaspilsēta Rīga.

            Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā bija skatāma izstāde „Art Deco stils - starpkaru perioda mode” no Aleksandra Vasiļjeva Parīzes kolekcijas. Tā veltīta Eiropas sieviešu modes attīstībai starpkaru periodā - 80 tērpi, vairāk nekā 200 aksesuāru, fotogrāfijas un gleznas stāsta par pārmaiņām, ko pārcieta tā laika Eiropas mode, kad par vadošo arhitektūras, interjeru un dekoratīvi lietišķās mākslas stilu kļuva Art Deco stils.

            Rīgas pilsētas izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa" bija apskatāma jau otrā Latvijas Mākslas akadēmijas jauno mākslinieku izstāde „Krāsa. Līnija. Forma”, kuras moto: „Purvīša jaunā gara elpa Rīgas telpā!”. Tā bija paredzēta kā interaktīvs process, kas piedāvā domāšanas, spriešanas un zināšanu apmaiņas procesu, bet nepiedāvā vienu patiesību - māksla ir un vienmēr ir bijusi apbrīnojami aktīvā, radošā un nepiekāpīgā domāšana.

            Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālē - izstāde „Spānijas laikmetīgais plakāts kultūrai 1995-2010”. Izstādē pārstāvēti 45 mākslinieku un grafiskā dizaina studiju darbi, kas sniedz pārliecinošu ieskatu par mūsdienu Spānijas plakāta saturisko slodzi un stilistiku.

            Latvijas dizaina un dzīves stila rijā RIIJA apskatījām Dizaina darbnīcas RIJADA kolekciju. Šis ir jauns koncept-veikals Rīgas centrā, kurā pieejami Latvijas dizaineru ražojumi - sākot no izsmalcinātas mazgāta lina gultas veļas, dvieļiem un brīva stila apģērba līdz oriģināliem gaismas ķermeņiem, mēbelēm un traukiem. Šīs vietējo dizaineru izstrādātās un ražotās lietas, kuru veidošanas principi sakņojas tradicionālajā Latvijas amatniecībā apvienojumā ar laikmetīgu pasaules skatījumu, ir lietas, kas spēj veidot mūsu mājokļa personību un auru. 

            Apskatītās izstādes deva iedvesmu un sparu iesāktā turpināšanā - jaunā un inovatīvā meklējumos, nodrošināja ciešāku saikni Rēzeknes Augstskolas studentu un docētāju radošās darbības turpmākai attīstībai, kā arī deva stimulu dalībai jauno dizaineru biennālē, kas norisināsies nākošā gada oktobrī.

Diāna Apele, RA lektore


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv