English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
05.11.2010
Rēzeknes Augstskolas studenti devās pētījumos uz galvaspilsētu

Rēzeknes Augstskolas studenti devās pētījumos uz galvaspilsētu

4. novembrī, vēl valdot tumsai un rīta dzestrumam, vēl neizdzēstām ielu laternām, Rēzeknes Augstskolas (RA) Izglītības un dizaina fakultātes pagalmā pulcējās programmas „Ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājs” 3. kursa studenti (3. HĢSZP), lai lektoru Ivara Matisova un Kaspara Baloža vadībā dotos mācību ekskursijā uz valsts galvaspilsētu Rīgu.

Pirmais apstāšanās punkts bija topošais Likteņdārzs uz Kokneses salas, kur aktīvi top gan apstādījumi, gan pārveidots krasts un veikti uzbērumi, lai simboliski atspoguļotu 20.gs. zudušos latviešus. Ar Likteņdārza ideju tuvāk iepazināmies Kokneses pašpārvaldē, kur apskatāms makets ar ieceri, kāds Likteņdārzs izskatīsies tā atklāšanā 2018. gadā. Tur arī tika izskaidrota katras dārza daļas simboliskā nozīme, kas sakņojas tautas vēsturē un piedzīvotajā.

Izmatojot iespēju, kad esam Koknesē, atradām laiku arī apskatīt pilsdrupas, kuras izstaigājot radās daudzi jautājumi, piemēram, kā cilvēki pirms gadsimtiem spēja izlīst caur tik šaurām kāpnītēm vai arī cik grūti būtu sasildīties tik drēgnos mūros.

Rīga sagaidīja ar savu galvaspilsētas šarmu un vēju, kas tinās un locījās ap ēku stūriem. Pirmā pieturvieta – Latvijas Dabas muzejs, kurā apmeklējām ekspozīciju „Dinamiskā ģeoloģija un ieži”. Izbaudījuši zemestrīci, un novērojuši litosfēras plātņu kustības, sistemātiski izsekojoši visām nozīmīgākajām ģeoloģiskajām un bioloģiskajām ērām uz Zemes, kuros uzzinājām par bārkšzivīm un bruņuzivīm, dzintarā iesprostotiem organismiem, dzīvības iznākšanu no ūdens, pievērsāmies kaut kam vairāk latviskākam, proti, Latvijas teritorijā atrodamajiem derīgajiem izrakteņiem un minerāliem. Māls, dolomīts, dūņas varbūt nav zelts un sudrabs, taču Latvija var lepoties ar to kvalitāti un cerams, ka attīstīs to saimniecisko izmantošanu nākotnē.

Interesantu ieskatu karšu veidošanā un to saturošo datu apstrādē deva viesošanās Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras Ģeodēzijas un Kartogrāfijas departamentā. Pateicoties Zanei Cekulai, Vitai Strautniecei un Andrim Zelmanis 3HĢSZP studenti uzzināja kā kartes tiek veidotas un pēc tam laistas apgrozībā, kādi ir karšu veidi un to specifika, arī kā kartes tiek drukātas, jo šajā procesā mums ļāva ieskatīties tipogrāfijas darbinieki.

Paldies par atsaucību gan Ģeodēzijas un Kartogrāfijas departamenta darbiniekiem, gan mūsu lektoriem par ekskursijas organizēšanu un mūsu zināšanu nemitīgu papildināšanu, kā arī RA, par atbalstu.

 

Ieva Useniece, RA studente

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv