English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
01.12.2010
Sajust karstumu nepieskaroties

Sajust karstumu nepieskaroties

Līdz 15.decembrim Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Aktu zālē (Baznīcas ielā 34a, Rēzeknē) skatāma Latgales mākslinieku darbu izstāde „Rudens 2010”.Izstāde „Rudens 2010” ir plaši apmeklēta, izraisot visdažādākas emocijas – vienu pārsteidz darbu daudzveidība, otru krāsainība, bet citu – gaismēnu spēles.
Izstādi apmeklēja arī Rēzeknes Augstskolas akadēmiskā bakalaura studiju programmas „Filoloģija” 3.kursa studenti, kuri izteica savu vērtējumu:

Laikā, kad vistumšākie miglas vāli veļas pār Rēzekni, ir jāmeklē gaisma... Gaismu var atrast uz ielas starp laternām vai lielveikala skatlogu atspulgos, tomē tāda īsti latviska gaisma atrodama Latgales mākslinieku darbu izstādē „Rudens 2010”. Lai arī mākslas darbi ir ļoti dažādi, tomēr tik atšķirīgajos rudens krāsu vijumos jaušams kopīgais – gaisma. Izstādi izkrāšņo visdažādākie materiāli – akmens, koks, papīrs vai porcelāns... Un ir tik viegli būt cilvēkam gaismas vidū – skatoties uz Zanes Elertes darbu „Karsts”, tu redzi, ka starp bruņoto fasādi un gaismas trauku, esi tu pats. Un vai tad tas nav šīs izstādes gaismas vadmotīvs? Apzināties sevi kā daļu no rudens, ieraudzīt īstās rudens gaismas un nest šo gaismu gada tumšākajā periodā... Atnāc un iemirdzies no jauna!

 

Savukārt visus (gan skolēnus un studentus, gan pieaugušos), kuri paši grib iesaistīties sarunās ar māksliniekiem un radoši darboties izstādē, topošie filologi aicina sajust mākslu un apmeklēt muzejpedagoģisko programmu „Rudens raksti”:

 

Rudens rakstiem ir neskaitāmas zīmes, kas ieslēpušās māsklinieku darbos, kuras gaida savus atklājējus. Nāc ar saviem draugiem, jo kam nav draudziņa, tas ar... Sajūti karstumu pat nepieskaroties, atrodi zīmes sevī un mākslinieku dvēselēs!

 

Latgales profesionālie, aktīvi strādājošie un Latvijas Mākslas akadēmijā studējošie jaunie mākslinieki no Rēzeknes, Ludzas, Daugavpils, Preiļiem, Līvāniem, Jēkabpils, Rīgas un  Cēsīm (kopumā 51 autors) izstādē „Rudens 2010” piedāvā iepazīt 77 pēdējā gada laikā tapušos glezniecības, grafikas, tēlniecības, tekstila un keramikas darbus.

 

RA akadēmiskā bakalaura studiju programmas „Filoloģija”

3.kursa studenti,

LKM sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste

Maija Upeniece


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv