English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
06.12.2010
7. decembrī RA demonstrēs filmu par Mārtiņu Rubeni

7. decembrī RA demonstrēs filmu par Mārtiņu Rubeni

7. decembrī plkst. 11.30 Rēzeknes Augstskolā (RA) Atbrīvošanas alejā 90, 115. auditorijā tiks demonstrēta Viestura Kairiša dokumentālā filma „Loengrīns no Varka Kur” par latviešu kamaniņu braucēju, olimpiskās bronzas medaļas ieguvēju, dīdžeju Mārtiņu Rubeni. Pēc filmas būs iespēja tikties ar tās veidotājiem.
                                                                                                   

 

Loengrīns no Varka Kru

Režisors, scenārija autors Viesturs Kairišs

Operators Gints Bērziņš

Montāža Dāvis Sīmanis

Producents Guntis Trekteris, Ego Media

2009. gads, 80 min.

 

Viestura Kairiša jaunākā dokumentālā filma ir stāsts par latviešu kamaniņu braucēju, olimpiskās bronzas medaļas ieguvēju, dīdžeju Mārtiņu Rubeni. Filma ir radošs Mārtiņa portrets, tajā ir emocionāli uzrunājošs stāsts un līdz šim uz ekrāna neredzēta sporta estētika.

Vienlaicīgi ar panākumiem profesionālajā sportā Mārtiņš kļuva pazīstams uz Latvijas alternatīvās mūzikas skatuvēm kā DJ Betons, domubiedru apvienības Varka Kru dalībnieks. Varkas cilvēki vieni no pirmajiem Rīgā spēlēja drum‘n bass mūziku no vinila platēm. Kā redzēsim filmā, neviens nav ideāls, pat Mārtiņš ne. Un arī sabiedrība ne vienmēr viņa cīņas uzņem ar ovācijām. Kad Mārtiņš izcīnīja olimpisko bronzas medaļu, viņš saņēma tautas mīlestību, viņu sveica Valsts prezidente, viņam piešķīra gada labākā sportista titulu. Kad Mārtiņš iestājās par cilvēktiesību ievērošanu Ķīnā un badojās pie Ķīnas vēstniecības, viņam nācās saskarties ar sabiedrības un oficiālu iestāžu neizpratni.

Mārtiņš ir cilvēks, kura intereses sniedzas aiz profesionālā sporta robežām. Gluži kā viduslaiku bruņinieks, Mārtiņš ir ieradies mūsu zemē, lai izcīnītu cīņu. Ar laiku, ar sevi, ar pasauli. Viņa vairogs ir kamanas un dīdžeja pults, viņa ieroči ir neatkarīga domāšana, prāts, spēks, spēle, sports, ekstrēms, mūzika un... sirdsapziņa. Sižetiski filmā vilktas paralēles ar leģendu par bruņinieku Loengrīnu, kurš kopā ar citiem cēliem bruņiniekiem dzīvoja pilī augstu kalnos un, ja notika netaisnība vai kādam bija vajadzīga palīdzība, devās palīgā cilvēkiem.... Kairišs ļauj filmā ieskanēties fascinējošajai Riharda Vāgnera mūzikai no pazīstamās operas Loengrīns.

Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps filma LOENGRĪNS NO VARKA KRU bija nominēta balvai Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma.

 

            RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv