English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
06.11.2010
RA rektora asoc.prof. E.Teirumnieka vizīte Ķīnā

RA rektora asoc.prof. E.Teirumnieka vizīte Ķīnā

No 17. līdz 22. oktobrim Rēzeknes Augstskolas (RA) rektors asoc. prof. Edmunds Teirumnieks piedalījās Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera pavadošās delegācijas sastāvā vizītē Ķīnas Tautas Republikā.

Oficiālajā vizītē piedalījās Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, Ekonomikas ministrs Artis Kampars, Kultūras ministrs Ints Dālderis, kā arī astoņu Latvijas augstāko izglītības iestāžu rektori un vairāk nekā 20 dažādu uzņēmumu pārstāvji.

Vizītes ietvaros pārstāvji no Latvijas apmeklēja Šenjanu, kur tikās ar Liaoningas provinces Izglītības departamenta un universitāšu pārstāvjiem. Šenjanā tika apmeklētas arī divas universitātes – Ziemeļaustrumu universitāte un Liaoningas universitāte. Šanhajā Latvijas delegācijas pārstāvji piedalījās Latvijas Nacionālās dienas atklāšanas ceremonijā un kultūras pasākumu programmā starptautiskajā izstādē „World EXPO”. Vizītes laikā noritēja biznesa forums, kā arī tikšanās ar dažādu Ķīnas izglītības iestāžu pārstāvjiem.

Pekinā izglītības un zinātnes ministre T.Koķe parakstīja Latvijas - Ķīnas divpusējo sadarbības līgumu par diplomu atzīšanu. Tas paver plašas iespējas valstu sadarbības stiprināšanai augstākās izglītības un zinātnes jomā, kā arī zinātnes internacionalizācijas veicināšanā.

Vizītes laikā rektoram bija iespēja tikties un pārrunāt sadarbības iespējas ar sešām Ķīnas Tautas Republikas augstākās izglītības iestādēm: Ziemeļaustrumu universitāti, Liaoningas universitāti, Luksonas mākslas akadēmiju, Šenjanas Ligongas universitāti, Šenjanas pedagoģijas universitāti un Šanhajas universitāti. Visas iepriekš minētās universitātes izrādījušas lielu interesi par iespējām sadarboties studentu un docētāju apmaiņas jomā, kā arī kopēju zinātnisko projektu īstenošanā. Galvenās studiju programmas, kurās Ķīnas studenti labprāt studētu Latvijā (arī Rēzeknes Augstskolā) ir inženierzinātnēs, sevišķi liela interese ir par mehatroniku. Ķīnieši interesējušies par tālākizglītības iespējām un atsevišķu moduļu apguvi noteiktu studiju programmu ietvaros, tomēr galvenais uzsvars tiek liekts uz maģistra un doktora līmeņa studijām, jo īpaši studiju programmās, kuras tiek īstenotas kopā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstu augstākās izglītības iestādēm.

E.Teirumnieks norāda: „Šī vizīte lika skaidri saprast, ka iespējas piesaistīt Ķīnas studentus studijām RA ir ļoti lielas un galvenais uzsvars liekams uz studiju procesa nodrošināšanu angļu valodā. Lai to izdarītu, RA strādā pie studiju programmu izstrādes angļu valodā, izskata iespējas piesaistīt ārzemju docētājus specifisku kursu nodrošināšanā. Strauji attīstoties Ķīnas iekšējai ekonomiskai un pieaugot tās lomai pasaulē, tai ir nepieciešams augsti kvalificēts darbaspēks. Ņemot vērā, ka Ķīna pati nav spējīga tik ātri un lielā skaitā sagatavot speciālistus ar augstāko izglītību, tad tā labprāt izmanto un izmantots visas iespējas izglītot savus jauniešus. Līdz ar to Ķīnas studentu izglītošanās Latvijā un RA ir ļoti reālas, ko uzsvēra arī Liaoningas provinces Izglītības departamenta direktora vietniece Yanling Wang”.

RA rektors pēcvizītes laikā jau ir uzsācis sarunas par sadarbības līgumu sagatavošanu studentu apmaiņas jomā ar Ziemeļaustrumu universitāti.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļaRA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv