English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
16.12.2010
Studente-māmiņa! Viegli vai neiespējami?

Studente-māmiņa! Viegli vai neiespējami?

14. decembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) notika izglītojošs seminārs „Studente māmiņas lomā!”. Tajā piedalījās RA studentes-māmiņas, kā arī sievietes no Rēzeknes. Saistošu lekciju ar interesantiem piemēriem no dzīves lasīja Izglītības un dizaina fakultātes lektore pedagoģijas maģistre Aloīda Jurčenko. Tēmā „Sistēmiskuma pieeja, ģimene kā sistēma” tika atklātas būtiskākās atziņas par ģimeni un sievietes lomu tajā.

Sociālā darbiniece Svetlana Petrova un psiholoģe Alīna Gailuma no Rēzeknes Sociālās aprūpes pārvaldes Ģimenes atbalsta centra sniedza informāciju par sociālo pabalstu sistēmu Rēzeknes pilsētā. Svetlana un Alīna iedrošināja jaunās māmiņas nepieciešamības gadījumā izmantot Ģimenes atbalsta centra iespējas un pakalpojumus.

Uzņēmīgo sieviešu kluba SENTIO vadītāja Inese Haite dalījās pieredzē par veiksmes stāstiem, kuri saistīti ar dažādu aktivitāšu organizēšanu, lai padarītu ikdienu saistošāku, kā arī informēja par to, kādi ir bijis sieviešu kluba attīstības ceļš Rēzeknē. Inese uzskatāmi parādīja, ka arī sievietes var būt ļoti uzņēmīgas, rakstīt projektus, piepildīt savus sapņus, uzsākt savu biznesu arī tad, ja mājās ir ģimene un jāaudzina bērns.

Ar pozitīvām emocijām klātesošos uzrunāja Rēzeknes Māmiņu kluba pārstāves, nenoliedzot gandarījumu par nepilna gada laikā paveikto – iedibināta tradīcija organizēt Ratiņu parādi pilsētas ielās, zīmējumu konkursu. Māmiņu kluba biedres dalījās ar savām nākotnes iecerēm. Jāteic, ka to nav mazums – rīkot tikšanās, konkursus, pasākumus, lai pulcētu kopā gan mazuļus, gan mammas.

Seminārs noslēdzās ar praktisku ievirzi – klātesošās sievietes demonstrēja savus rokdarbus, domāja kā popularizēt amatniecības tradīcijas tieši Rēzeknē un kādā veidā savu hobiju varētu pārvērst ienesīgā biznesā. Jaunās sievietes dalījās savā pieredzē un apmainījās ar viedokļiem par to, kā tās ir: būt studentei-māmiņai, atzīstot, ka stipras sievietes spēj ļoti daudz.

Tas bija pirmais šāda veida pasākums Rēzeknes Augstskolā, taču nākotnē varētu tikt rīkoti arī citi līdzīga veida izglītojošie pasākumi. Semināra organizēja Rēzeknes Augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļa sadarbībā ar biedrību „Latgolys Studentu centrs” un Rēzeknes Māmiņu klubu.

 

Rēzeknes Augstskolas

 Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv