English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
10.12.2010
Ziemassvētku tirdziņa jampadracis Rēzeknes Augstskolā

Ziemassvētku tirdziņa jampadracis Rēzeknes Augstskolā

8.decembrī Rēzeknes Augstskolas (RA) Izglītības un dizaina fakultātes (IDF) ēkā notika Ziemassvētku tirdziņš. Pasākumā tikās rosīgie un čaklie RA studenti, mācībspēki, RA darbinieki - mākslinieki, kulināri, rokdarbnieki.

Tirdziņā varēja iegādāties ļoti dažādus rokdarbus: rakstainas zeķes un cimdus, cepures un šalles, krelles un auskarus, košas brošas un apsveikuma kartītes, kuras darinātās dažādās tehnikās. Acīm garām nepaskrēja arī ēdami, pašgatavoti gardumi – vafeles, cepumi, smaržīga, mājās cepta maize.

Ziemassvētku tirdziņa tradīcija esot aizsākusies jau pirms desmit gadiem, stāsta Dizaina un amatniecības katedras vadītāja Līga Danilāne. Tajā laikā katedra piedalījusies projektā „Ziemeļvalstu Ziemassvētki”. Tā mērķis atklāt, kā Ziemassvētkus svin Ziemeļvalstīs, tika rīkots pirmssvētku pasākums, kura laikā RA notika radošās darbnīcas pilsētas skolēniem. Tolaik meistaroti eglīšu rotājumi, apsveikuma kartītes, ceptas piparkūkas, dziedātas dziesmas, dejoti danči, paralēli notikusi arī tirgošanās, kur katedras studenti tirgojuši profesionālā praktikuma laikā izgatavotos rokdarbus.

Šis Ziemassvētku tirdziņš ir atjaunota tradīcija, kas šogad bija īpašs ar to, ka savus rokdarbus varēja tirgot visi RA studenti, absolventi, docētāji, darbinieki. Savukārt, ierasties tirdziņā kā viesis un pircējs varēja jebkurš interesents.

Tirdziņa laikā Dizaina un amatniecības katedras studentam Vladislavam visvairāk patika „tirgus vecenīte”, kas bija atnākusi uz tirgu pārdot savas adītās zeķes un cimdus. Interesentā persona uzjautrinājusi tirgotājus un pamudinājusi pircējus aktīvāk iesaistīties andelešānās procesā. Arī telpas noformējums - savdabīgā „egle” un piparkūkas radījusi svētku tuvošanos sajūtu.

Jā, patiešām, vecenītes lomā veiksmīgi bija iejutusies viena no RA studentēm. Savukārt, par piparkūkām bija parūpējušies katedras studenti, kas jau no rīta bija ķērušies pie piparkūku cepšanas. Ar gardajiem Ziemassvētku našķiem pacienāties varēja katrs tirdziņa apmeklētājs.

Pasākumā virmoja gaišas un sirsnīgas emocijas. Dziesmas iesildīja vēsās fakultātes telpas un klātesošo sirdis. Radošie un smaidīgie pārdevēji laipni sagaidīja ikvienu pircēju. Tā par pasākumu stāsta Lāsma no Interjera dizaineru programmas.

Savukārt, Ilze no Humanitāro un Juridisko zinātņu fakultātes saka, ka redzējusi, ka tirdziņā bija ieradušies pat Ziemassvētki. Tā klusām ne pa galvenajām durvīm, ne pa skursteni, kā ierasts, bet bijuši klāt smaržā, gaisotnē un cilvēku mirdzošajās acīs. Šis mirklis bijis vēl burvīgāks, kā visdārgākais, krāšņākais salūts.

Svētkus radām mēs paši, arī šoreiz šis tirdziņš bija kā viens sniegbalts solis pretī Ziemassvētkiem. Paldies visiem, kas bija klāt un dāvāja sev un citiem kādu gramu sudrabota prieka un savu sirds gaismu!

 

 

Ilze Vaivode, 3.HFB

Dagnija Bramane, 4.PMbP

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv