English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
03.01.2011
Jauna studiju programma „Apģērbu projektēšana un dizains” Rēzeknes Augstskolā

Jauna studiju programma „Apģērbu projektēšana un dizains” Rēzeknes Augstskolā

Rēzeknes Augstskolā (RA) Dizaina un amatniecības katedrā ilgus gadus tika īstenota otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma „Mājturības un biznesa ekonomisko pamatu skolotājs ar vienu papildspecialitāti darbam arodskolā”, kurā vienā no piedāvātajām papildspecialitātēm „Tērpu dizains” varēja iegūt padziļinātas zināšanas par tērpu modi un apģērba izgatavošanu.

Tekstilrūpniecība ir viena no nozīmīgākajām nozarēm, kas nav zaudējusi aktualitāti līdz pat mūsdienām. Rodas arvien jauni pieprasījumi pēc radošiem, profesionāliem un aktīviem speciālistiem, kas ar savu profesionālo darbību spēj konkurēt ne vien Latvijas, bet arī pasaules tekstila izstrādājumu tirgū.

Līdz šim iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību materiālu tehnoloģijā un dizainā (apģērbu tehnoloģija un dizains – viena no specializācijām) Latvijā ir iespējams tikai Rīgas Tehniskajā universitātē, savukārt, Latgalē šāda iespēja vispār netiek nodrošināta. Tāpēc ar nākamo studiju gadu Rēzeknes Augstskolā, Izglītības un dizaina fakultāte topošajiem studentiem piedāvā iespēju apgūt jaunu pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Apģērbu projektēšana un dizains”, kur iegūstamā kvalifikācija ir „Izstrādājumu (apģērbu) projektētājs”. Šīs studiju programmas direktore ir RA Izglītības un dizaina fakultātes Dizaina un amatniecības katedras lektore Silvija Mežinska.

Jaunā studiju programma „Apģērbu projektēšana un dizains” paredz iespēju studentiem padziļināti apgūt tekstila nozares apģērbu projektēšanas un dizaina jomu, iegūstot kvalifikāciju „Izstrādājumu (apģērbu) projektētājs”. Studiju programma paredz četras specializācijas: šūto apģērbu projektēšana un dizains, rokdarbu projektēšana un dizains apģērbā, stila dizains un mašīnadījuma projektēšana un dizains apģērbā, kuru apguvē galvenais uzsvars tiks likts uz projektējamo izstrādājumu oriģinalitāti, stila izjūtas izkopšanu un kreativitāti. Lai kļūtu par veiksmīgu jauno apģērbu dizaineri, jāpārzina prasības apģērbu kolekcijas veidošanai, novitātes apģērbu kolekcijās, pētot iedvesmas avotus, jaunākās tehnoloģijas tērpu izgatavošanā, jāveic pārdomāta tērpa un tā papildinājumu kompozīcijas izvēle, jāizvēlas un jāprojektē modeļu konstrukcijas, šūšanas tehnoloģijas, kā arī jānovērtē iecerētā projekta ekonomiskums, jāpārzina mārketinga principi. Programma paredz specializēto datorprogrammu apguvi (Fotoshop, Corel Draw u.c.), kas paver jaunas iespējas apģērbu kolekcijas mākslinieciskajā modelēšanā, kā arī projektēšanas programmu apguvi, kas atvieglo un modernizē apģērbu kolekcijas projektēšanas procesu.
Studiju ilgums pilna laika studijās ir 5 semestri, nepilna laika studijās – 6 semestri. Uzņemšana notiks 2011. gada vasaras vidū un plānotas arī budžeta vietas.
Jauno studiju programmu atbalsta un programmas studentus praksē gaida uzņēmumi Rēzeknē, Preiļos, Daugavpilī, Jēkabpilī u.c. pilsētās, kas piedāvā iespēju ne vien iziet praksi, bet arī turpināt darbu pēc studiju beigšanas kādā no uzņēmumiem vai modes darbnīcām.

Mūsdienu sarežģītajā ekonomiskajā situācijā jaunie dizaineri arvien biežāk izvēlas uzsākt individuālo uzņēmējdarbību, kas neaprobežojas tikai ar darbību Latvijas vietējā tirgu, bet arī apģērbu kolekciju piedāvājumu ES un pasaules tirgū. Studiju programma pieredzes uzkrāšanai piedāvā iespēju studēt un iziet praksi ārzemēs. Piedāvātās ERASMUS studiju apmaiņas programmas paredz sadarbību ar dažādu Eiropas valstu augstskolām, ar Lietuvas mācību iestādēm – Kauņas un Viļņas augstākās izglītības kolēģijām jau noslēgti sadarbības līgumi. Tiek plānota sadarbības paplašināšanās ar Ziemeļvalstīm un Austrumeiropas valstīm.

Tiek aicināti visi studētgribētāji, kuri pārpilni radošām idejām un gatavi pilnveidot apģērba dizaina darbības jomu ar savu profesionālo radošo darbību Latvijā un it sevišķi Latgales reģionā. Veiksmīga jaunās studiju programmas attīstība sekmēs arī otrā un augstākā līmeņa studiju programmu izstrādi un realizāciju Rēzeknes Augstskolā, lai nodrošinātu studiju pēctecību.

             

 

Līga Čevere, studiju programmas „Filoloģija”

3. kursa studente

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv