English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
19.12.2010
Labdarības laiks Rēzeknes Augstskolā

Labdarības laiks Rēzeknes Augstskolā

 Pasaulē ir iekārtots tā, ka gada vistumšākajā laikā cilvēce arvien vairāk meklē gaismu. Meklē to ielu nostūros, meklē to debess velvēs vai ielu laternās, taču gaismas patiesā mājvieta ir cilvēku sirds. Nav svarīgi tas, cik maza vai liela tā ir, svarīgi, ka katrs mēs nesam gaismu...

Labdarības nedēļas ietvaros Rēzeknes Augstskola rīkoja labdarības akciju, kuras mērķis bija palīdzēt dzīvniekiem. Tieši dzīvnieki ir tie, kuri savā ziņā ir visbezpalīdzīgākie šajā grūtajā laikā – cilvēkam ir dotas visas iespējas, lai atrisinātu vissarežģītāko situāciju  mezglus, bet dzīvnieks ir neaizsargāts, it sevišķi tad, ja blakus nav cilvēka.

Visi  tie studenti, kuriem nav vienaldzīgs četrkājaino draugu liktenis, ziedoja savu laiku, lai 14. decembra pēcpusdienā apciemotu Rēzeknes pilsētas dzīvnieku patversmes iemītniekus. Materiālo atbalstu, barību un citus nepieciešamos ikdienas līdzekļus dzīvnieku patversmes uzturēšanai sniedz Rēzeknes pilsētas dome. Vissvarīgākais, kas nepieciešams šeit mītošajiem suņiem, patversmes darbinieku vārdiem, ir cilvēka mīlestība, vēlme būt klāt un palīdzēt.

Patversmē šobrīd mīt vairāk nekā 16 suņu un visu acīs manāms trauksmains nemiers un vēlme būt sadzirdētam. Kā cienastu četrkājainajiem mīluļiem studenti bija sarūpējuši suņu barību, gaļu, speķi, maizi un citus gardumus, kas spēj priecēt ikviena cilvēka labākā drauga sirdi. Tie studenti, kuri bija ieradušies dzīvnieku patversmē, ne brīdi nekavējoties, dāvāja suņukiem iespēju pastaigāties. Studenti pastaigā izveda gandrīz visus patversmē esošos suņus, un suņi bija pateicīgi – draudzīgais acu skatiens un pateicīgais ķepas sveiciens spēja aizkustināt studentus tik ļoti, ka  došanās uz Rēzeknes pilsētas dzīvnieku patversmi kļūs par tradīciju.

            Tuvojoties Ziemassvētkiem, mēs pārdomājam, ko labu šogad esam izdarījuši vai varbūt varam vēl paspēt veikt kādu labu darbiņu. Dažreiz, lai sasiltu sirds, ar gaismas avotu vien ir par maz... tas ir sauciens pēc gaismas un palīdzības. Šobrīd šo gaismu meklē un cer atrast RA Inženieru fakultātes students Rolands. Jaunietis, kas savu dzīvi piepilda ar dažādām aktivitātēm – pašmācības ceļā apguvis ģitāras spēli, bet jau kopš bērnības ir pievērsies futbolam, kas ir viņa sirdslieta. Viņš ir apņēmības pilns un vēlas sasniegt augstus mērķus, tikai dzīve ir izspēlējusi nelāgu joku- Rolands guva smagas pakāpes ceļgala traumu.

Lai palīdzētu Rolandam īstenot savus sapņus – atkal nodarboties ar sportu, pilsētas un novada iedzīvotāji tika laipni aicināti uz labdarības koncertu, kurš notika 2010.gada 16. decembrī Rēzeknes pilsētas Kultūras nama telpās.

Šajā pirmssvētku koncertā studenti un pasākuma atbalstītāji: Europe Direct informācijas centrs Rēzeknē, Rēzeknes Augstskola, apdrošināšanas kompānija „Baltikums” , DNB Nord banka, veselības salons „Freya Beauty”, Latgalys Radeja un Latgales Studentu centrs kopīgi centās iedegt gaismu mūsu sirdīs, lai Ziemassvētkos mēs kļūtu par gaismas nesējiem pasaulei...

Svētku koncertā  bija ko redzēt! Ar dziesmām un dejām priecēja: Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi; muzikālais teātris „Baltie lāci”; folkloras draugu kopa „Vīteri”;  jauktais koris „Sonitum”; RA deju kopa „Dziga”;  pūšamo instrumentu orķestris - „Rēzekne Big band”. Ar savu veiklību un lokanību izklaidēja -  Dance Studio – „GROOVE MAKERS, BANANAS ROCK”  un  Breakdance komanda „MAD HEADZ CREW”.

Skatītājiem bija daudz iespēju tikt pie labām balvām! Priecīgus un gaišus Jums svētkus!

 

Laura Sarnoviča,

RA 3.kurss „Filoloģija”

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv