English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
25.01.2011
Aicinājums Rēzeknes Augstskolas studentiem

Aicinājums Rēzeknes Augstskolas studentiem

Aicinām Jūs piedalīties situācijas analīzes un ideju radīšanas - Nākotnes pilsētas spēlē „Pilsētas vēsturiskā centra – Latgales ielas - attīstība”, kas notiks Rēzeknes pilsētas domes 1. stāvā, 134. telpā šā gada 9. - 10. februārī plkst. 8:30 – 16:30. 

Nākotnes pilsētas spēli rīko Britu padome, Rēzeknes pilsētas dome un biedrība “Zināšanu un inovācijas sabiedrība” (“ZINIS”). Tās rezultāti tiks izmantoti Latgales ielas un tai piegulošās teritorijas attīstības koncepcijas izveidē.

Latgales iela ir viena no pilsētas dienvidu daļas teritorijas sastāvdaļām - pilsētas vēsturiskais kodols, kurā vēl saglabājusies daļa vēsturisko celtņu un raksturīgā sarkano ķieģeļu apbūve. Šodien Latgales ielā un tai piegulošajā apkārtnē koncentrēti gan tirdzniecības gan arī kultūras, gan izglītības un sadzīves objekti, piemiņas vietas.
Latgales iela ir viena no pilsētas nozīmīgākajām tranzīta ielām. Ņemot vērā ielas sarežģīto un neviennozīmīgo vēsturi, tās funkcionālo dažādību, vienošanās par kopīgu vīziju tā arī nav notikusi.

Spēles rezultātā tiks atrasta „jauna identitāte” vēsturiskajam Rēzeknes pilsētas rajonam, radītas idejas un konkrētas vīzijas Latgales ielas un vecpilsētas turpmākai attīstības koncepcijai, kas ir ļoti svarīga, plānojot pilsētas attīstības un Eiropas projektu fondu izlietošanas līdzekļus. Latgales ielas un vecpilsētas attīstības koncepcija ir arī nozīmīga Rēzeknes vecpilsētas un dienvidu rajona uzņēmējdarbības plānošanā, investoru piesaistē, jaunu tūrisma maršrutu vai tūrisma objektu izveidē. Tiks iegūtas jaunas prasmes un zināšanas izstrādāto ideju formulēšanā, pasniegšanā un pilnveidošanā, kas ne tikai palīdzēs turpmākajā dalībnieku saskarsmē ar pašvaldību, sniedzot priekšlikumus dažādu jautājumu risināšanā, bet arī sekmēs dalībnieku profesionālo iemaņu pilnveidošanos un to pielietojumu ikdienā.

“Nākotnes pilsētas spēle” ir Britu padomes un pilsētplānošanas jomā atzītu Lielbritānijas organizāciju izstrādāta interaktīva metodoloģija darbam komandās, lai veicinātu jaunu, radošu domāšanu un rīcību, kas uzlabotu dzīves kvalitāti kā pilsētās, tā arī reģionos un lauku apvidos. Šāda veida spēles jau ir sekmīgi izspēlētas vairākās pilsētās Eiropā un Austrumāzijā. Spēli vadīs sertificēta spēles vadītāja Lauma Žubule (piedzīvojumu organizācija „Lūzumpunkts”).

Ceram uz Jūsu atsaucību un aicinām Jūs piedalīties ideju radīšanas spēlē “Pilsētas vēsturiskā centra – Latgales ielas attīstība”, tādējādi sniedzot savu ieguldījumu Rēzeknes ilgtspējīgā attīstībā!

 

Savu dalību spēlē lūdzam apstiprināt līdz 28. janvārim, rakstot uz e-pastu inara.groce@rezekne.lv vai zvanot pa tālruni 64607660. Lūdzam rēķināties ar savu aktīvu līdzdarbošanos spēles norisē pilnu spēles laiku (abas dienas no 8.30 līdz 16.30).

 

Ināra Groce,

“Nākotnes pilsētas spēles” projekta vadītāja

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv