English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
15.02.2011
Rēzeknes Augstskolā viesosies Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra

Rēzeknes Augstskolā viesosies Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra

16.februārī plkst. 9.45 Rēzeknes Augstskolā viesosies Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra. Plānota lekcija par jautājumu, vai prasības pēc reformām Latvijas augstākajā izglītībā ir pamatotas?

  1. Reformu prasību uzstādītāji  ir dažādi un to motivācija ir atšķirīga . Latvijas valdība – rast iespēju samazināt valsts budžeta izdevumus;  starptautiskie aizdevēji – augstākās izglītības sistēmu padarīt atbilstīgu tās tiešajam devumam nacionālā kopprodukta izveidē, valsts budžeta ieņēmumu papildināšanā;  darba devēji – bez papildus investīcijām iegūt darbaspēku nepieciešamajā daudzumā un kvalitātē; akadēmiskās sabiedrības pārstāvji – precīzi pozicionēt savu un savas AII darbību augstākās izglītības tirgū un pētniecībā, tādējādi paaugstinot konkurētspēju; studējošie – ar minimālām izmaksām( vēlams – vispār par velti ) iegūt augstāko izglītību personīgi izraudzītajā nozarē un kvalitātē.
  2. Reformu nepieciešamības objektīvie iemesli. Demogrāfiskā situācija Latvijā – studējošo skaita samazināšanās, populācijas novecošanās  un ekonomiskā emigrācija.
  3. Latvijas AII un augstākās izglītības sistēmas kopumā zemā atraktivitāte  kā mērķtiecīgas un profesionālas zīmolvedības ignorēšanas sekas.
  4. Policentriska  augstākās izglītības sistēmas   attīstība  Latvijā  automātiski nenozīmē policentrisku valsts un tautas attīstību. Reģionālās augstākās izglītības zīmolam ir jābūt nevis lētumam, bet izcilai kvalitātei un unikālam piedāvājumam.
  5. Augstākās izglītības institūciju (AII) kā  autonomu publisko personu atbildības dažādie līmeņi un tās atšķirīgās izpausmes.

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv