English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
17.02.2011
Rēzeknes Augstskolā diskutē par augstākās izglītības nozīmīgumu

Rēzeknes Augstskolā diskutē par augstākās izglītības nozīmīgumu

16.februārī Rēzeknes Augstskolu (RA) apmeklēja Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra. Lekcijā piedalījās Rēzeknes Augstskolas administrācijas pārstāvji, mācībspēki, studenti, kā arī vidusskolēni, jo šajā dienā RA notika „Ēnu diena”.

Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs skaidroja nepieciešamību pēc reformām augstākās izglītības sistēmā, norādot, ka tām jābūt pamatotām un  pārdomātām. „Jāņem vērā, ka reformu dēļ nedrīkst ciest izglītības kvalitāte. Šobrīd darba devēju interese un vajadzība pēc konkrētu jomu speciālistiem ir mainīga. Ilgtermiņā prioritāro virzienu aktualizēšanai nav pamatojuma, jo situācija nepārtraukti mainās,” norādīja J. Vētra. Rēzeknes Augstskolas pārstāvjus interesēja jautājumi, kas attiecināmi uz gaidāmu studiju programmu salīdzināšanas procesu, kā arī valsts un privāto augstskolu pozīcijas.  

Sarunas laikā vairakkārt tika akcentēts, ka nākotnē būtiska loma būs demogrāfiskajai situācijai Latvijā – studējošo skaita samazināšanās, populācijas novecošanās procesam  un ekonomiskajai emigrācija. Demogrāfiskā situācija ir objektīvs iemesls izglītības reformai. J.Vētra uzsvēra, ka reģionālajām augstskolām ir jāstiprina savas pozīcijas, augstākajai izglītībai arī nākotnē ir jābūt pieejamai Latvijas reģionos. Katrai augstākās izglītības iestādei būtiska loma jāpievērš konkurētspējai starptautiskajā līmenī.                                     RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv