English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
15.03.2011
Akciju „Atpakaļ uz skolu 2011”

Akciju „Atpakaļ uz skolu 2011”

Šo akciju uzsāka Vācija 2007. gadā savas prezidentūras sākumā Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un pārējās prezidentūras valstis izvēlējās to turpināt, šogad prezidentūras pienākumus pilda Ungārija un Polija. Šī akcija ir kļuvusi populāra arī Latvijā, kur tā šogad tiek rīkota jau trešo reizi. Pagājušajā gadā akcijā piedalījās 72 dalībnieki no dažādām valsts un ES institūcijām un citi ES lietu eksperti. Akcijas dalībnieki apmeklēja skolas visos reģionos, tādējādi veicinot jauniešu izglītošanu par ES jautājumiem visā Latvijā. Pavisam akcijas ietvaros tika apciemotas 65 dažādas Latvijas skolas un apmēram 2500 jauniešu tikās ar ierēdņiem un ekspertiem ES jautājumos. Akcijā iesaistījās vairākas valsts augstākās amatpersonas, proti, Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze, satiksmes ministrs Kaspars Gerhards, kultūras ministrs Ints Dālderis, labklājības ministrs Uldis Augulis, Tieslietu ministrijas un Ārlietu ministrijas Valsts sekretāri, kā arī Latvijas Institūta direktors Ojārs Kalniņš un Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle. Jaunieši vēlējās zināt, kā notiek ikdienas darbs ES, ar kādiem jautājumiem nodarbojas ierēdņi un kā notiek koordinācija ES ietvaros gan starp dalībvalstīm, gan institūcijām, kādas jauniešu izglītības apmaiņas programmas piedāvā ES.  

Aicinām Jūs piedalīties šajā akcijā un laika posmā no 18.aprīļa līdz 9.maijam apmeklēt kādu no savām kādreizējām skolām vai kādu citu Jums tuvu Latvijas skolu, lai dalītos savās zināšanās par ES un darba pieredzē ar ES saistītos jautājumos. 2010. gads ir Eiropas brīvprātīgā darba gads, tādēļ eksperti tiek aicināti diskutēt ar skolēniem par šo tematiku. Tomēr arī jebkura cita ar ES saistīta tēma, piemēram, ES vēsture, institūciju darbība, jauniešu izglītības, mobilitātes iespējas ir pilnībā atbalstāmas. Akcija notiks 9.maijā, tomēr apmeklējumu laiki var tikt saskaņoti individuāli laika posmā no 19. aprīļa līdz 7. maijam, ņemot vērā gan skolas, gan Jūsu iespējas.

Lai atvieglotu Jūsu sagatavošanos skolas apmeklējumam, piedāvāsim izmantot Ārlietu ministrijas īpaši šai akcijai veidotu Power Point prezentāciju par aktuāliem jautājumiem ES, kā arī izdales materiālus par ES, ko apmeklējuma laikā varēsiet izmantot pēc saviem ieskatiem.
Jauniešu nevalstiskā organizācija Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai jau otro gadu pēc kārtas rīko šo akciju. Akcijas rīkošanu atbalsta LR Ārlietu ministrija un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Ja vēlaties piedalīties šajā akcijā, lūdzam līdz š.g. 1. aprīlim elektroniski nosūtīt aizpildītu pieteikšanās anketu uz e-pastu a.birule@gmail.com. Klubs „Māja” mājas lapā sadaļā „Atpakaļ uz skolu 2011” (www.klubsmaja.lv) tiks publicēta informācija par akcijas norisi Latvijā un akcijas dalībnieku saraksts.

 

Akcijas „Atpakaļ uz skolu 2011” koordinatore

Tel. +371 28627205

E-pasts: a.birule@gmail.com

 

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv