English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
23.03.2011
Rēzeknes Augstskolas studentu teātris piedalās 12. Latvijas Studentu teātra dienās

Rēzeknes Augstskolas studentu teātris piedalās 12. Latvijas Studentu teātra dienās

Iepriekšējās nedēļas nogalē, 19.–20.martā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notika 12. Latvijas Studentu teātra dienas. Šī gada festivāla tēma – prieks. Lielā balva – Sudraba āksta cepure – aizceļoja uz Jelgavu pie Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu teātra, kas izrādīja Andra Zeibota komēdiju „Mazliet par Jamuleju un Tupu” (režisore Astra Kacena). RTU studentu teātra kolektīvu dalībnieki – Baiba Bērziņa un Vitālijs Boļšakovs saņēma labākās aktrises (studijas „Spēle” izrādē „Sekss un Mazpilsēta”) un labākā aktiera (studentu teātra „Kamertonis” izrādē „Vasarnieku stāsti”) balvu.

Žūrijas īpašo balvu saņēma Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Operstudija „Figaro” (vadītājs Viesturs Gailis) par izcilu ansambļa darbu, par veiksmīgu horeogrāfes Regīnas Kaupužas veikumu fragmentos no Astora Pjacollas operas tango „Marija no Buenosairesas” un Rēzeknes Augstskolas teātris „ĶerRA” (režisore Olga Senkāne) par īpašo atmosfēru un jaunrades meklējumiem performancē „Mēness & Metafora”.

Metafora ir tēlains nozīmes pārnesums uz līdzības pamata. Mēness metaforās līdzības pamatā visbiežāk ir forma (apaļa vai sirpveida); krāsas (bāli dzeltena, sarkana u. c.); spīdums. Mēnesī var saskatīt arī cilvēka sejas vaibstus. ĶerRA ar attiecīgo rekvizītu un aktieru mīmikas starpniecību savā performancē mēģināja būvēt iztēles tiltu starp līdzības priekšstatiem (Mēnesi un tēlu) un uztaustīt 20. gs. sākuma dzejnieku emocionālā pārdzīvojuma aprises brīdī, kad viņi radīja šīs metaforas. Performance atklāj tēlainā nozīmes pārnesuma mehānismu, ļaus saprast, kā darbojas mākslinieka iztēle krāsās, formās, virsmās, skaņās u. c., tādā veidā dod iespēju – gan aktierim, gan skatītājam – izzināt un saprast apkārtējo pasauli un pašam sevi.

Pēc izrādēm bija iespējams iepazīties ar pārējo kolektīvu rakstiskām atsauksmēm, lūk, daži izvilkumi no „ĶerRAs” priekšnesuma vērtējumiem: vizuāli smalki, sirsnīgi, poētiski. Komplimenti režijai un vizuālajam noformējumam. Jūs ejat savu ceļu, un tas ir interesants (LU); Kompliments par interesantu formu, kas mūsu prātos spēja rosināt košas, emocionālās un daudzpusīgas pārdomas. Skaista mistikas sajūtas rosināšana (LKK); Kompliments par skaistajiem Čaka dzejoļiem noskaņas radīšanai un mēness parādīšanu dažādās variācijās. Veiksmīgs un skaists nobeigums (A. Rozes mācību centra studentu teātris); Prieks par tik vizuāli interesantu un savā noskaņā raujošu priekšnesumu. Ceturtā dimensija (Improvizāciju teātris „ImproZoo”).

Latvijas Studentu Teātra dienās uzstājās 11 kolektīvi no Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Mūzikas akadēmijas, Vidzemes augstskolas, Latvijas kultūras koledžas u. c. Priekšnesumus vērtēja žūrija: aktieri Indra Briķe, Zane Jančevska un Juris Strenga, režisors Juris Jonelis, topošais režisors Elmārs Seņkovs un RTU Studentu kluba direktore, režisore Asja Visocka.

RTU Studentu kluba projektu vadītāja Inese Krūma atzīst: Mūsu Studentu teātra dienas ir kā Teatrovīzija – ar savu priekšnesumu jācenšas spilgti palikt atmiņā. Prieks, ka divpadsmit gadu laikā ir ļoti augusi priekšnesumu kvalitāte un kolektīvu atbildība. Pārdomāto priekšnesumu rezultātā vakara noslēgumā apbalvošanas ceremonijā dalībniekus un žūriju pāršalca prieka dzirksteles par redzēto un kopīgi paveikto.

RA studentu teātra izrādē piedalījās Mārīte Krasnobaja, Liene Sergejeva, Linda Bauska, Oskars Orlovs. Maijā plānots performances demonstrējums Rēzeknes Augstskolā. Sekojiet informācijai!

 

„ĶerRAs” vadītāja Olga Senkāne

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv