English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
24.03.2011
„No 10 – 10, un uzvara ir mana” jeb skolu jaunatnes tikšanās Rēzeknes Augstskolas pasākumā

„No 10 – 10, un uzvara ir mana” jeb skolu jaunatnes tikšanās Rēzeknes Augstskolas pasākumā

Šī gada 18. martā Rēzeknes novada domē notika profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstāde „Izglītība un karjera”, kurā piedalījās 16 izglītības iestādes. Visas dienas garumā interesentiem Rēzeknes novada domes telpās bija iespēja iepazīties ar izglītības iestāžu īstenotajām studiju programmām. Rēzeknes Augstskolas (RA) stendā varēja uzzināt visplašāko informāciju par studiju programmām, uzņemšanas nosacījumiem un ārpusstudiju aktivitātēm. Pasākumu organizēja Rēzeknes Uzņēmēju biedrība sadarbībā ar novada un pilsētas pašvaldībām un Rēzeknes Augstskolu.

Pasākuma ietvaros notika diskusija par karjeras izvēles iespējām un izglītības programmu atbilstību darba tirgus prasībām. Diskusiju tika organizēta pēc Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Latgales reģiona darba devēju konsultatīvā centra ierosinājuma sadarbībā ar darba devējiem, pašvaldībām, izglītības iestādēm un sadarbības partneriem. Rēzeknes Augstskolu šajā diskusijā pārstāvēja rektors asoc.prof. Edmunds Teirumnieks un RA studiju prorektore asoc.prof. Angelika Juško-Štekele.

Vakara noslēgumā Rēzeknes pilsētas Kultūras namā notika Rēzeknes Augstskolas un Rēzeknes Uzņēmēju biedrības rīkotā erudīcijas spēle skolu jaunatnei „Iespējams labākais”. Nezūdošu spēles garu un patīkamu atmosfēru uzturēja vakara vadītāji, Rēzeknes Augstskolas studenti: Inga Kaļva un Einārs Karaļkovs. Savukārt par gaumīgu un spēlei atbilstošu noformējumu bija parūpējušies Rēzeknes Augstskolas Izglītības un dizaina fakultātes 3.kursa studiju programmas „Interjera dizains” studenti lektores Diānas Apeles vadībā.

Kopā erudīcijas spēlē piedalījās 9 komandas: J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas, Rēzeknes 5. vidusskolas, Rēzeknes Valsts ģimnāzijas, Rēzeknes 1.vidusskolas, Rēzeknes Profesionālā vidusskolas, Nautrēnu vidusskolas, Rēzeknes 6. vidusskolas, Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas, Vārkavas vidusskolas.

Erudīcijas spēles pirmo daļu veidoja jautājumu-atbilžu konkurss, kura laikā komandām bija jāatbild uz jautājumiem, kas saistīti ar uzņēmējdarbību. Spēles otrajā daļā komandas demonstrēja radošo priekšnesumu – mājas darbu par tēmu „Nākotnes biznesa plāns”. Komandu sniegumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Rēzeknes Augstskolas rektors, asoc. prof. Edmunds Teirumnieks, Latvijas Darba Devēju Konfederācijas sociālā dialoga koordinatore Latgales reģionā Skaidrīte Baltace, projektēšanas biroja SIA „Austrumi” valdes priekšsēdētājs, Rēzeknes Augstskolas absolvents Ivo Dembovskis, Rēzeknes Augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lolita Kivleniece-Kuzņecova un Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātes studējošo valdes vadītāja Santa Viša.

Jāatzīst, ka radošie priekšnesumi bija ļoti pārdomāti un atraktīvi. Skatītāju aplausi un ovācijas tika veltītas katram priekšnesumam.

Sasummējot rezultātus, titulu „Labākā komanda” ieguva Rēzeknes 5. vidusskolas komanda „Blondie”. Šai komandai SIA „Dekom” piešķīra apmaksātam ekskursijas braucienam 500 kilometru apmērā. 1. vietu ieguva Nautrēnu vidusskolas komanada „Līdums – LG”; 2. vietu - Rēzeknes 1. vidusskolas komanda „Visforšākie no Rēzeknes 1. Vidusskolas”; 3. vietu ieguva Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas komanda „Biezie.Zaķie maki”. Visas trīs komandas saņēma boulinga spēles kartes no „Joker Boulinga centra”. Simpātiju balvas no Banku augstskolas saņēma Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas komanda un Rēzeknes 5. vidusskolas komanda. Baltijas Starptautiskā akadēmijas Rēzeknes filiāle piešķīra simpātiju balvu Nautrēnu vidusskolas komandai. Visas komandas saņēma mierinājuma balvas no Rēzeknes Augstskolas, kā arī no citām izglītības iestādēm.

Vakara noslēgumā erudīcijas spēles dalībniekus priecēja Eirovīzijas nacionālās atlases uzvarētāji grupa „Musiqq”, kas Latviju pārstāvēs starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Diseldorfā, Vācijā.

Paldies erudīcijas spēles dalībniekiem par aktīvu piedalīšanos un savu zināšanu prezentēšanu. Pasākuma organizatori cer, ka kopā būšanas prieks bija lielāks nekā saņemto balvu skaits. Uz tikšanos citos Rēzeknes Augstskolas pasākumos!

 

Līna Garanča, RA studenteresearchers_night_2010
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv