English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
05.04.2011
Vai sports un draudzība ir līdzvērtīgas kategorijas? Noteikti ir!

Vai sports un draudzība ir līdzvērtīgas kategorijas? Noteikti ir!

Jau teju desmit gadus Rēzeknes Augstskola (RA) sadarbojas ar Valsts Robežsardzes koledžu (VRK). Ciešo sadarbību nodrošina ne tikai kopīgas aktivitātes izglītības jomā, bet arī sadraudzības sporta spēles starp studentiem.

Idejas aizsākumi par sadraudzības spēļu organizēšanu rodami pirms pieciem gadiem. Katru pavasari sportiskie un spēcīgie studenti vienojas kopīgās sadraudzības sporta spēlēs. Tā arī šī gada 31. martā Valsts Robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā notika kārtējās sadraudzības sporta spēles, lai veicinātu skolu un studentu savstarpēju sadarbību.

Tā kā pagājušajās sadraudzības spēlēs uzvarēja Valsts Robežsardzes koledža, tad svinīgajā atklāšanas brīdī Valsts Robežsardzes koledžas studenti pacēla Latvijas Republikas karogu un Valsts Robežsardzes koledžas karogu.

Studentiem tika dota iespēja pierādīt savu sportisko garu un fizisko sagatavotību astoņos dažādos sporta veidos. Azarts un spriedze saasinājās jau līdz ar pirmo sacensību minūti. Tomēr studenti atzina, ka galvenais sacensībās ir piedalīšanās un kopā būšanas sajūta. Vents Ikaunieks, kas studē Ekonomikas fakultātes 3. kursā, stāsta, ka sacensībās aktīvi iesaistoties katru gadu: „Šogad sadraudzības sporta spēlēs piedalos jau trešo gadu, tomēr pavasara saaukstēšanās dēļ varēju arī neierasties. Taču beigās tomēr piekritu atbalstīt savējos disciplīnā „Basketbola soda metieni” – galvenais jau ir tā kopā būšanas sajūta. Lai arī ir jūtams Rēzeknes Augstskolas līdzjutēju atbalsts, nākošgad ieteiktu vēl aktīvāk nākt un atbalstīt savējos, jo bieži vien rezultāts ir atkarīgs tieši no līdzjutēju atbalsta!”

Nedaudz sašutis par gūto zaudējumu disciplīnā „Florbols” bija Raivis Rumaks, kas studē Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes 3. kursā: „ Nezinu, nezinu – ja būtu bijuši florbola metieni, es būtu parādījis, kā vajag... Likās, ka tiesnešu vērtējums nebija īsti godīgs.”

Sadraudzības spēles ir arī lieliska iespēja iegūt jaunus draugus un cīņu biedrus turpmākajās aktivitātēs, Klinta Breidaka, kas studē Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes 1. kursā, ir priecīga par piedalīšanos sacensībās: „Esmu ļoti apmierināta – tā ir lieliska iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem un saliedēties ar savējiem. Tikai pozitīvas emocijas!” 

Valsts Robežsardzes koledžas administratīvā dienesta priekšnieks Oskars Stramkalis uzsvēra: „Sacensības sastopam it visur – arī dzīvē, tomēr svarīgākais ir piedalīties. Man patīk sportiskā gaisotne, kas šeit valda. Katrai no pretinieku komandām piemīt savas stiprās puses - domāju, ka Valsts Robežsardzes koledžas studentu spēks slēpjas tajā, ka viņiem ir noteikts fiziskās sagatavotības līmenis. Rēzeknes Augstskolas studentu spēks ir saliedētībā – viņi visi kopā studē vismaz trīs vai četrus gadus.”

Rēzeknes Augstskola uzvaru guva divos no astoņiem sporta veidiem – galda tenisā un šautriņu mešanā. Galda tenisa komandas sastāvā bija Ilona Kustrova, Irīna Drugoveiko, Artūrs Juhna, Jānis Mičulišs. Šautriņu mešanas sacensības notika starp izglītības iestāžu administrācijas pārstāvjiem. Tajās piedalījās Valsts Robežsardzes koledžas direktora vietnieks Andris Āboliņš un Rēzeknes Augstskolas rektors asoc.prof. Edmunds Teirumnieks. Uzvaras laurus plūca Rēzeknes Augstskolas rektors.

Volejbola sacensībās Rēzeknes Augstskola rezultatīvus panākumus guva pirmajā setā, tomēr pārsvaru nespēja nosargāt un līdzvērtīgā spēlē zaudēja ar rezultātu 1:2.

Citās disciplīnās norisinājās spraiga cīņa, tomēr kopvērtējumā Sadraudzības kausu izcīnīja Valsts Robežsardzes koledža.

Paldies sacensību organizatoriem, līdzjutējiem par skanīgajām balsīm skatītāju tribīnēs un sportistiem, kas ar nezūdošu cīņas sparu cīnījās par uzvarētāja titulu! Uz tikšanos nākošajās sadraudzības sporta spēlēs!

 

Līna Garanča, RA studente


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv