English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
02.05.2011
„Latgolys laikadečs” sagaida savu skatītāju

„Latgolys laikadečs” sagaida savu skatītāju

Ir pagājis jau gads un drīz ilgi gaidītais bērns nāks pasaule, lai ieraudzītu savus skatītājus. Bērnu sauc – „Latgolys laikadečs”.

Videofilmas pirmizrāde notiks 2011.gada 14.maijā plkst.20.00 Rēzeknes pilsētas Kultūras namā. Savukārt šajā dienā plkst.16.00 Sakstagala pagastā Franča Trasūna muzejā „Kolnasāta” filma pirmo reizi tiks parādīta tās aktieriem un filmēšanas grupai. Tāpat, šajā dienā Latgales Kultūrvēstures muzejā „Muzeju nakts” programmas ietvaros plkst.19.15 notiks tikšanās ar aktieriem, filmēšanas grupu un Edgara Pavlovska ekspresizstādes „Latgolys laikadečs” atklāšana.

Galvenās lomas atveido deju kopas «Dziga» dejotāja Leila Rasima, dīdžejs un mūziķis Ainārs Svelpe un Latgaliešu rokmūziķis Ingars Gusāns jeb Sovvaļnīks. Filmas montāžu nodrošināja Artis Vītols, Vitālijs Dudarenoks, Sergejs Čakāns, skaņu operators Jānis Litavnieks, mūzika Gunārs Igaunis, māksliniece Inese Rimšāne, kostīmmāksliniece Ieva Zepa, grimētāja Daina Šadurska.

Ideja izveidot videofilmu pieder tās režisoram Edgaram Blinovam. Iecere tika īstenota pateicoties Edgara apņēmībai, gribasspēkam, neatlaidībai un vēlmei uzzināt vairāk par Latgales vēsturi, lai atgādinātu par to citiem. Filmu veidošana Edgaram ir sirdslieta, viņam patīk darboties un piedalīties pilsētas kultūras dzīvē un veidot ko interesantu un saistošu mūsu sabiedrībai.

Noformulējot ideju – vēsturiska melodrāma, radās pirmie uzdevumi - operatora un scenārija autora izvēle. Ar pirmo viss bija skaidrs, protams, draugs un sava darba profesionālis Māris Justs, sabiedrībā pazīstams kā Fotoboy, bet ar scenārija autoru tik skaidri nelikās. Veikt šo pavisam ne vieglo darbu tika piedāvāts jaunajam dzejniekam Oskaram Orlovam ar iesauku "Raibais Suns", taču šis darbs viņam likās par sarežģītu, tāpēc bija jāmeklē cits scenārists. Pēc iepriekšējās īsfilmas uzņemšanas Edgars iepazinās ar latgaliešu mūsdienu dzejnieci Annu Rancāni. Pēc piedāvājuma piedalīties jaunās filmas veidošanā un ilgam pārdomām Anna piekrita, līdz ar to filma tika pie sava scenārija autora.

Filmēšana tika uzsākta 2010. gada augustā, ar epizodi, kad par savas vecmāmiņas Veronikas un skolotāja Benedikta traģisko mīlas stāstu Ingars uzzināja nejauši, no sarunas ar māti kapusvētkos. Tas viņu rosina sākt pētīt dzimtas vēsturi.

 Vairākas epizodes tika filmētas Sakstagala pagastā Franča Trasūna muzejā „Kolnasāta”, kā arī filmēšanas notika Pušas pagastā Baldas ūdensdzirnavās, Dagdas novadā Andrupenes lauku sētā, Rēzeknes pilsētas Kultūras namā un citur Latgalē.

Katrai epizodei režisors un visa filmēšanas grupa ļoti cītīgi gatavojas, tika lasītas un pētītas vēstures grāmatas, fotogrāfijas, atlasīti aktieri, meklēti nepieciešamie rekvizīti, drēbes. Protams, kā jau veicot jebkuru darbu režisors saskārās ar vairākām grūtībām, arī pārfilmējot neizdevušās epizodes, taču tās visas tika pārvarētas ar labu un saprotošu cilvēku atbalstu, nosaukt kurus šeit pat nepietiktu vietas, tāpēc filmas režisors pateicas visiem, kas atbalstīja un deva iespēju virzīt darbu uz priekšu, lai sasniegtu iecerēto. Savukārt filmas montāžas režisors Sergejs Čakāns ir apsolījis visus labdarus iekļaut filmas titros. Par finansiālo palīdzību paldies jāsaka Rēzeknes novada domei, Rēzeknes pilsētas domei, interneta vides projektam labiedarbi.lv, Rēzeknes gaļas kombinātam, personīgi Jānim Tutinam un Jurim Visockim. Paldies arī ziedu salonam „Flora” par sagādātiem ziediem.

Visi tiek laipni aicināti apmeklēt filmas pirmizrādi un nepalaist garām visinteresantāko pasākumu šopavasar! 

Informāciju sagatavoja filmas „Latgolys laikadečs” PR menedžere Alīna Blinova

Filmas „Latgolys laikadečs” galvenās sižeta līnijas apraksts
Afiša
RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv