English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
06.05.2011
ES vēstnieki diskutē ar jauniešiem Rēzeknes Augstskolā

ES vēstnieki diskutē ar jauniešiem Rēzeknes Augstskolā

5. maijā Rēzeknes Augstskolā viesojās Ungārijas vēstnieks Latvijā Gābors Dobokajs, Īrijas vēstnieks Latvijā Eidans Kirvans un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca.

          Diskusijā piedalījās Rēzeknes Augstskolas mācībspēki un studenti, kā arī vidusskolēni no Rēzeknes 1.vidusskolas un Rēzeknes Valsts ģimnāzijas. Klātesošos uzrunāja RA rektors asoc.prof. Edmunds Teirumnieks.  Diskusiju vadīja  LTV žurnālists, esmaja.lv redaktors Ansis Bogustovs.

Vēstnieku tikšanos ar Rēzeknes jauniešiem un diskusiju par ES valstu ieguvumiem no dalības Eiropas Savienībā varēja vērot tiešraidē mājas lapā www.esmaja.lv. Pasākums notika saistībā ar ES informācijas dienām reģionos „Tava iESpēja”.

Pasākuma „Tava iESpēja” ietvaros klātesošie varēja iegūt informāciju par darba un mūžizglītības iespējām ES. Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca vairāk kārt norādīja, ka jauniešiem ir jāizmanto Eiropas sniegtās iespējas, iesaistoties ERASMUS mobilitātes programmā, kā arī kļūstot par brīvprātīgā darba veicējiem.

Ungārijas vēstnieks Latvijā Gābors Dobokajs akcentēja, ka Eiropas Savienībā netiek dalītas valstis. „Neatkarīgi no tā, cik maza un liela ir valsts, katra no tām ir pilntiesīga Eiropas Savienības valsts. Protams, atšķirības ir ne tikai starp dažādām valstīm, bet arī vienas valsts ietvaros. Lielākoties ir tā, ka galvaspilsētas ir vairāk attīstītas nekā reģioni. Tieši tāpēc reģionos ir jāspēj darboties racionāli, lai izmantotu tās iespējas, ko sniedz ES”. Arī jauniešiem bija iespēja uzdot jautājumus vēstniekiem.

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv