English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
19.05.2011
RA Izglītības un dizaina fakultātes Dizaina un amatniecības katedras studenti un docētāji piedalās pasākumā „Apkalbos” Kauņā

RA Izglītības un dizaina fakultātes Dizaina un amatniecības katedras studenti  un docētāji piedalās pasākumā  „Apkalbos” Kauņā

Rēzeknes Augstskolas  (RA) Izglītības un dizaina fakultātes 2. līmeņa profesionālās augstākās bakalaura izglītības studiju programmas „Mājturības/mājsaimniecības un biznesa ekonomisko pamatu skolotājs” 3. kursa studenti un docētāja L.Zarembo šī gada 4. maijā devās uz Kauņu (Lietuva). Kauņas koledža sadarbībā ar „Bogomolov image school”(Kauņa) ik gadu rīko jauno dizaineru radošo darbu skati, kur jaunās  tērpu kolekcijas var pieteikt trīs kategorijās: pret-a-porte, mākslinieciskais pret-a-porte un avangarda mode.   

Pēc veiksmīgas dalībnieku tērpu kolekciju atlases tika saņemts ielūgums piedalīties šajā pasākumā, studentes Aļona Selivanova un Iveta Vēvere uz jauno dizaineru modes skati „Apkalbos” devās ar tērpu kolekciju ,,Whirlwind,”. Tērpos tika apvienoti smalkais šifons un rupjais sizāls, ikdienišķums un sapņi, bet smalkais pērlīšu izšuvums dekoratīvajā apdarē asociējās ar saules lēktu, kas spoguļojas pavasarīgi draiskos strauta ūdeņos.

 

            Patīkami iepriecināja skates augstais organizatoriskais līmenis, tehniskais aprīkojums. Sadarbībā ar imidža dizaineri O.Kekiene („Bogomolov image school”, Kauņa) tika izstrādāts skatuviskais tēls Fallen Dutches stilā, pateicoties kuram tērps un tēls ieguva saskaņu un kino dīvas skatuvisko šarmu.

            Konkursa dalībniekiem tā bija jauna iespēja iepazīt estētikas jomu, sajust radošo meklējumu rezultātu nedaudz pieskaroties Augstās modes pasaulei, sajust tērpu kolekcijas, kurā jaunais dizainers ir ielicis daļu savas radošās dzirksts,  enerģētiku.

            Dalība vērienīgajā modes skatē ir  jauns izaicinājums radošā darbībā, iespēja sadarboties ar pieredzējušiem dizaineriem – jauna, vērtīga pieredze izstrādātās tērpu kolekcijas un skatuviskā tēla harmonizēšanā.

 

S.Mežinska,

1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas
„Apģērbu projektēšana un dizains” direktore

 

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv