English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
20.05.2011
Grāmatvedības teātris Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas fakultātes studentu izpildījumā

Grāmatvedības teātris Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas fakultātes studentu izpildījumā

17. maijā Rēzeknes Augstskolas (RA) Ekonomikas fakultātes 2. kursu studenti jau tradicionāli aicināja interesentus uz neparastu pasākumu – „Grāmatvedības teātris”.

Jaunieši studiju kursa „Grāmatvedība” ietvaros bija iestudējuši nelielas izrādes, kurās tika atklātas visdažādākās grāmatvedības tēmas: algu aprēķināšanas aspekti, slimības pabalstu noformēšanas kārtība, krājumu novērtēšanas metodes, izdevumu uzskaites būtība un tml.

Teātra izrādes tapušas RA Ekonomikas fakultātes dekānes,  grāmatvedības studiju kursu docētājas Ilutas Arbidānes vadībā. I.Arbidāne norāda: „Rēzeknes Augstskolas mācībspēki vairākus gadus atpakaļ ir stažējušies Oksfordā, Brūkas universitātē un apguvuši netradicionālās pasniegšanas metodes. Grāmatvedības teātra metode apgūta pateicoties šīs universitātes profesoram Pēterim Harisam. Šobrīd es to izmantoju Rēzeknes Augstskolas studentiem pasniedzot grāmatvedību. Ja to dara Oksfordā pasaulē atzīti profesori, kāpēc, lai to nedarītu Rēzeknē! Tā ir ne tikai grāmatvedība. Pateicoties šai metodei studenti apgūst arī citas iemaņas un prasmes, piemēram, darbs komandā, laika menedžments, konfliktoloģija, stresa vadība, prezentācijas iemaņas, publiskā runa u.c. Tas ir liels darbs un stress, kas vainagojas ar milzīgu gandarījumu, pozitīvu emociju un prieka salūtu”

Zīmīgi, ka šis bija jau ceturtais gads, kad Rēzeknes Augstskolas studentiem bija iespēja apgūt grāmatvedību ar teātra palīdzību. Ekonomikas fakultātes studenti iejutās tautā pazīstamu seriālu ,,Ugunsgrēks”, ,,Laimīgā ģimene”, ,,Simsoni” galveno varoņu lomās, izspēlēja leļļu teātri ,,Aikāsāp”, ieskatījās futbola treniņu aizkulisēs un burvīgā pasaka Kaķīša dzirnaviņas ar meitām Fifenīti, Lifenīti, Tirdzenīti Svērtenīti un Tiešenīti. Īsta ovāciju vētra un pozitīvas emocijas gan no skatītāju, gan pašu aktieru puses. Pēc izrādēm studenti atzina, ka sākotnēji grāmatvedības teātra ideja šķitusi neparasta, pat utopiska, bet rezultāts ir pārsteigums pašiem, tas ir gandarījums, tā ir milzīga uzdrošināšanās. Pasniedzējas iedrošināti, daudzi no viņiem uz skatuves kāpuši pirmo reizi dzīvē un tas izdevās. Mēs atklājām savā vidū neparastus talantus, atklājām savas un citu spējas, iepazinām viens otru.

I.Arbidāne saka: „Tas ir kā gatavot ēdienu. Var pavisam vienkārši, bet var arī ar izcilu garšu, krāsu, baudu un vēl kādu rozīnīti priekam sev un citiem. Un tieši tas mūsu ikdienu padara vienreizēju, neaizmirstamu un izdzīvotu ne tikai ar prātu, bet arī ar sirdi. Man patīk tas, ko es daru, jo labi padarīta darba rezultāts ir gandarījums un prieks gan pašai, gan citiem.”

Paldies RA Ekonomikas fakultātei par jauko un atraktīvo pasākumu. Gaidīsim izrādes arī citugad!

 

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv