English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
09.06.2011
Pateicoties RA studentiem, Rēzeknes bērnudārzi tapuši krāsaināki

Pateicoties RA studentiem, Rēzeknes bērnudārzi tapuši krāsaināki

      Rēzeknes Augstskolas Izglītības un dizaina fakultātes 2. kursa studenti Daina Šadurska un Jānis Lielmanis Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē „Vinnijs Pūks” apgleznoja gaiteņa sienas. Gleznojums tika radīts tā, lai tas būtu pietiekami krāsains bērnudārzā esošajiem audzēkņiem un nopietns priekš tā strādājošā kolektīva.

      Gala rezultāts bija pozitīvs, tika gūtas patīkamas atsauksmes par paveikto darbu. PII „Vinnijs Pūks” vadītāja Inta Ozolniece norāda: „Manuprāt sadarbība noritēja ļoti veiksmīgi. Uzlabojās mūsu iestādes iekštelpu estētiskā pievilcība. Studenti veiksmīgi izraudzījās palešu krāsu salikumu, dizainu.”

      Pateicoties Rēzeknes Augstskolas interjera dizaina programmas praktikantēm Inesei Rimšānei un Ievai Misiņai pārmaiņas sagaidīja arī Rēzeknes Katoļu pirmsskolas izglītības iestāde. Tika īstenots projekts, kura galvenais uzdevums bija apgleznot divas sienas bērnudārza interjerā.

       Kā iedvesmas avots sienas gleznojumos tika izmantota austriešu mākslinieka, arhitekta un dabas aktīvista Frīdensreiha Hundertvasera daiļrade. Gleznojumos  tika sasaistīts ar grupiņu nosaukumiem. Tieši šī iemesla dēļ uz sienām redzamas gan mārītes, gan kaķi. Kopumā prakse studentiem bija ļoti izglītojoša un interesanta. Viņi guva vērtīgu pieredzi un gandarījumu par paveikto.

Iestādes direktore Anita Suraka izteica pateicību Rēzeknes Augstskolai par sadarbību un studentiem par radošu un apzinīgu pieeju darba veikšanā.

Metodiķe Gunta Koļča stāsta: „Ideja par sienu dekoratīvu, netradicionālu un abstraktu gleznojumu bija radusies sen, bet pēc tikšanās ar atsaucīgo un radošo Rēzeknes Augstskolas lektori, programmas direktori Diānu Apeli, radās reāla iespēja tās idejas un vēlmes īstenot dzīvē. Visas meiteņu piedāvātās skices bija interesantas un radošas. Piedāvātās skices pasteļtoņos ļoti iederas renovētajās pirmsskolas izglītības telpās. Studentes labprāt uzklausīja mūsu ieteikumus.” Grupas „Incīši” pirmsskolas skolotāja Anita Dakule atzinīgi vērtē studentu veikumu, piebilstot, ka tas ir rūpīgi un smalki veikts darbs, gleznojuma tēma atbilstoša audzēkņu vecumposmam.

            Jāpiebilst, ka no 12. līdz 19.jūlijam Rēzeknes Augstskolā notiks reflektantu uzņemšana pamatstudiju programmās. RA piedāvā trīs dažādas studiju programmas dizaina jomā: „Interjera dizains”, „Vides dizains” un „Apģērbu dizains”. Plašāka informācija par studiju iespējām pieejama www.ru.lv .

   

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv