English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
16.06.2011
Rēzeknes Augstskola sadarbosies ar Maskavas humanitāro pedagoģisko institūtu

Rēzeknes Augstskola sadarbosies ar Maskavas humanitāro pedagoģisko institūtu

Rēzeknes Augstskolas (RA) rektors asoc.prof. Edmunds Teirumnieks, Ārējo sakaru daļas vadītāja Helēna Overina un vadītājas vietniece Jeļena Snicareva no 8. līdz 11. jūnijam apmeklēja Maskavas humanitāro pedagoģisko institūtu (www.mhpi.ru). Vizītes mērķis bija apspriest sadarbības iespējas un noslēgt līgumu par abu augstākās izglītības iestāžu sadarbību.

Līgumu no Maskavas humanitārā pedagoģiskā institūta (MHPI) puses parakstīja rektors, profesors Aleksandrs Kutuzovs, savukārt no RA puses - rektors Edmunds Teirumnieks. Līgums paredz kopīgu studiju programmu veidošanu, izglītības sistēmas kvalitātes vērtēšanu, kā arī kopīgu studiju un pētniecisko projektu izstrādi un īstenošanu.

 Sadarbības ietvaros paredzēti docētāju un pētnieku pieredzes apmaiņas braucieni ar mērķi organizēt seminārus, kursus, starptautiskās konferences, lekcijas, kā arī īstenot kopīgus pētījumus un projektus. Ir plānota arī publikāciju un informācijas apmaiņa kopīgajās pētījumu jomās. RA studentiem pavērsies plašākas iespējas studijām un mūžizglītībai Maskavā. RA rektors E. Teirumnieks norāda, ka šī sadarbība ļaus aktīvāk piesaistīt ārzemju studentus studijām RA, kā arī veicinās docētāju un zinātnieku apmaiņu. Perspektīva ir arī kopīgu izstāžu, konferenču, vasaras skolu un citu pasākumu organizēšana.

MPHI 2000. gadā nodibināja Maskavas pilsētas pašvaldība. 2010. gadā institūts jau ir ierindots labāko Krievija augstākās izglītības iestāžu TOP 100. Jāatzīmē, ka Maskavas humanitārā pedagoģiskā institūta pārstāvji bija tie, kas uzrunāja RA par sadarbības iespējām augstākās izglītības un zinātnes jomā. Šis ir jau otrais sadarbības līgums ar Krievijas augstākās izglītības iestādēm. Iepriekš ir noslēgta vienošanās par sadarbību ar Pleskavas Valsts politehnisko institūtu.

RA aktīvi sadarbojas arī ar daudzām Eiropas Savienības valstīm – Vāciju, Poliju, Lietuvu utt., īstenojot studentu prakses un studijas LLP ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros, piedāvājot vienā studiju periodā iegūt divus diplomus, kā arī īstenojot docētāju un darbinieku mobilitātes programmu.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa


RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv