English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
08.09.2011
Sapņi piepildās jeb Rozes svētki Rēzeknes Augstskolā

Sapņi piepildās jeb Rozes svētki Rēzeknes Augstskolā

Meteorologi 5. septembrim bija noteikuši precīzu laika prognozi – saule jau no paša rīta spīdēja spoži, Zinību dienā dāvājot visiem Rēzeknes Augstskolas (RA) studentiem un mācībspēkiem savu siltumu un sniedzot pozitīvas emocijas visas dienas garumā.

Zinību diena iesākās ar Rēzeknes Augstskolas rektora asoc.prof. Edmunda Teirumnieka uzrunu klātesošajiem. Laba vēlējumus un apsveikuma vārdus teica arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs un Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Lilija Žukovska. Visus studentus, un jo īpaši tos, kuri studijas šogad uzsāka pirmajā kursā, sveica Rēzeknes Augstskolas fakultāšu dekāni –Ekonomikas un vadības fakultātes dekāne Iluta Arbidāne, Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka, Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes dekāne Veronika Korkla un Izglītības un dizaina fakultātes dekāns Jānis Dzerviniks, kā arī Studējošo padomes vadītājs Armands Gornijs.

Kādi gan studenti studē Rēzeknes Augstskolā? Uz šo jautājumu atbildi atrast varēja Rozes svētkos, kas sekoja pēc visām apsveikuma runām un laba vēlējumiem.

Nosvinot 1. jūlijā savus pilngadības svētkus, Rēzeknes Augstskola ir pierādījusi, ka tai ir izveidojies daudz skaistu tradīciju, un Rozes svētki to apliecina. Tieši šajos svētkos pirmo kursu studenti var labāk iepazīt cits citu, var parādīt savus talantus un atraktivitāti, kā arī cīnīties par Rozes – Rēzeknes Augstskolas patroneses, un Bruņinieka titulu. Tāda ir šo svētku būtība – katram pirmkursniekam parādīt sevi no aktīvākās un radošākās puses.

Pasākuma vadītāji – Inga Kaļva un Aldis Kaļva – pirmo kursu studentiem uzdeva dažādus uzdevumus, kuros atklājās studentu daudzveidīgās prasmes un talanti. Vispirms studentiem bija jāizdomā, kā iepatikties savas fakultātes dekānam, proti, studenti 3 minūšu laikā varēja radoši izpausties, dziedot, dejojot, deklamējot dzeju u.tml., lai dekāns pamanītu tieši katru no viņiem. Tad sekoja uzdevums izveidot sveicienu Rēzeknes Augstskolas 18 gadu jubilejā, radot piramīdu, statuju vai kādu citu objektu. Nosacījums šim uzdevumam bija tāds, ka sveiciena izveidē ir jāiesaista visi studenti, kā arī, prezentējot sveicienu, jānodzied dziesma par prieku. Kamēr studenti cītīgi pildīja viņiem uzdotos uzdevumus, tikmēr dekāni viņus nopietni vēroja, lai varētu no katras fakultātes izvirzīt nākamajai kārtai vienu puisi un vienu meiteni, kuri ir bijuši visatraktīvākie.

Fakultāšu dekānu izvirzītajiem 8 studentiem pasākuma vadītāji lika parādīt savas spējas visdažādākajos pārbaudījumos – studenti gan rādīja savas dejotprasmes, gan reklamēja Rēzeknes Augstskolas studentu, zīmējot plakātus, gan arī parādīja savas erudīcijas spējas, atbildot uz jautājumiem. Kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija Rēzeknes Augstskolas Zinātņu daļas vadītāja Karīne Laganovska, Rēzeknes Augstskolas Studiju daļas vadītāja Alvīne Kazinika un Rēzeknes Augstskolas Studējošo padomes vadītājs Armands Gornijs, rūpīgi vērtēja katra studenta sniegumu un, galarezultātā sasummējot visus punktus, Rozes titulu ieguva Marta Zvejsalniece, kura absolvējusi Nautrēnu vidusskolu, savukārt par Bruņinieku kļuva Rolands Keišs no Baltinavas. Uzvarētāji savā īpašumā saņēma vērtīgas balvas no Rēzeknes Augstskolas, kā arī katrs Ls 40 apmērā dāvanu karti brīnišķīgai fotosesijai no „Art photo studio”.

Marta Rēzeknes Augstskolā studē Izglītības un dizaina fakultātes programmā „Vides dizains”, savukārt Rolands – Ekonomikas un vadības fakultātes programmā „Uzņēmējdarbības tiesības”. Rolandam tieši šī diena kļuva par dubultiem svētkiem – Bruņinieka titulu viņš ieguva savā dzimšanas dienā. Uzvara viņam esot gluži kā dzimšanas dienas dāvana. „Tik vien pietrūka, ka datoru nelaimēju,” viņš nosmej. Abi jaunieši ir ļoti aktīvi – Rolandam patīk sportot un dziedāt, savukārt Martai patīk dejot – viņa dejo gan vēderdejas, gan tautu dejas, balles valsi u.tml. Viņas vaļasprieks ir arī teātris – jauniete aktīvi darbojas Nautrēnu pagasta jauniešu muzikālajā teātrī „ArtTūrs”. Marta saka, ka ir atvērta pasaulei un pasaule ir atvērta viņai.

Martu ļoti saista etnogrāfija un folklora, tradicionālais apģērbs – tautu tērps. Jauniete ir rakstījusi zinātniski pētniecisko darbu par tautu tērpa aktualitāti Latgalē un gribētu vairāk izglītot sabiedrību par tautu tērpu, etnogrāfiju. Savukārt Rolandam ir ideja Rēzeknes Augstskolā sarīkot velobraucienu – katrs kurss ar velosipēdiem brauktu pa kādu konkrētu maršrutu un pildītu uzdevumus. Rezultātā tiktu saskaitīti punkti un noteikts, kura tad fakultāte ir uzvarējusi šai braucienā.

Rolands studentiem novēl, lai viņi cenšas, lai parāda sevi kā vien var, jo „mūsu gados tas vien ir jādara, lai kaut ko panāktu”. Savukārt Marta novēl darīt to, ko viņi vēlas, un nebaidīties no kaut kādiem svešiem skatieniem, no kritikas, jo tā vienmēr bija un būs. Ir jābūt radošiem, spontāniem un jāīsteno pašas trakākās idejas, kas iešaujas galvā.

Lai arī tika noteikti Rozes svētku titulu ieguvēji, ar to vēl pasākums nebeidzās, jo visi pirmo kursu studenti ne tikai aktīvi atbalstīja savējos, bet arī gaidīja kādu ļoti svarīgu brīdi, kura laikā tiktu noteikts tas viens laimīgais students, kurš savā īpašumā iegūs Rēzeknes Augstskolas studentu oficiālās studentu kartes, ko pārstāv ISIC un Swedbank, sarūpēto pārsteiguma dāvanu – portatīvo datoru.

Rozes svētku sākumā studenti atcerējās savu bērnību un no papīra katrs izveidoja lidmašīnu, uz kuras spārniem uzrakstīja savu vārdu, uzvārdu, fakultātes un programmas nosaukumu. Domājot pozitīvas domas, katrs pirmā kursa students savu lidmašīnu ielidināja speciāli šim notikumam izveidotā dzeltenā aerodromā. Pasākuma izskaņā ISIC.lv direktore Līga Mūrniece un Swedbank Rēzeknes filiāles vadītāja Jeļena Pentjugova veica atbildīgo darbu – no visām lidmašīnām izlozēja to vienu laimīgo, kura piederēja Ilzei Čakānei. Jauniete ir no Rugāju novada un Rēzeknes Augstskolā studē Ekonomikas un vadības fakultātes programmā „Komercpakalpojumu vadība”. Kā atzina Ilze, tad viņai līdz šim izlozēs nebija veicies. Jauniegūtais dators jaunietei lieti noderēs mācību procesā.

Tāda, lūk, bija Zinību diena Rēzeknes Augstskolā – pilna ar pārsteigumiem, savādu satraukumu, pozitīvām un neviltotām prieka emocijām. Diena, kas pilna ar pārsteigumiem un sapņu piepildījumu. Ja ļaujas sapņiem un notic saviem spēkiem, tad iecerētais vienmēr piepildās. Veiksmīgi iesāktā pirmā mācību diena liecina par to, ka arī viss turpmākais gads būs veiksmīgs un radošs. Paldies pasākuma atbalstītājiem – Rēzeknes Augstskolai, Swedbank Rēzeknes filiālei, ISIC.lv un „Art photo studio”, kuri palīdzēja šī pasākuma tapšanā un atbalstīja ar lieliskām balvām!

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa 

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv