English
Meklēšana

Web-lapas karte
Aktualitātes - Vispārīgās
10.10.2011
Izglītība + Dizains = 15

Izglītība + Dizains = 15

Rēzeknes Augstskolas Izglītības un dizaina fakultātes Dizaina un amatniecības katedras docētāji un studenti katedras 15 gadu jubilejas pasākumā piedāvā interesentiem izvērtēt savu veikumu, atskatīties uz padarīto izstādē „Izglītība + Dizains = 15“ Latgales Kultūrvēstures muzejā. Izstāde būs skatāma līdz 8.novembrim.

Izstādē eksponēti pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Vides dizains” ar specializācijām „Interjera dizains”, „Dārza dizains” un „Reklāmas dizains” studentu izstrādātie kvalifikācijas darbi un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” dažādos studiju kursos izpildītie uzdevumi – sabiedriskā un privātā sektora interjera projekti, kompozīcijas, koloristikas, lietišķās grafikas un maketēšanas darbi, kā arī otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Mājturības/ mājsaimniecības un biznesa ekonomikas pamatu skolotājs” studējošo radošie darbi – tekstilkompozīcijā, filcēšanā un apģērba dizainā.

15 gadu garumā katedrai ir mainījušies nosaukumi, dažādojušās studiju programmas, notikušas vairākas radošo darbu izstādes gan augstskolas un pilsētas mērogā, gan valsts mērogā un ārpus tās robežām, par tradīciju ir kļuvusi piedalīšanās daudzveidīgos interesantos uz sadarbību vērstos pasākumos, piemēram, Mākslas dienas, Zinātnieku nakts, Ziemassvētku aktivitātes, Valentīndienas pasākumi, mācību ekskursijas, turpinās darbs projektos, pie augstskolas un pilsētas noformējumiem, interjera projektiem pašvaldības īstenoto projektu ietvaros. Tuvākajā laikā Izglītības un dizaina fakultātē topošajiem studentiem piedāvās iespēju apgūt jaunu pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Apģērbu projektēšana un dizains” ar iespēju specializēties: šūto apģērbu projektēšana un dizains, rokdarbu projektēšana un dizains apģērbā, stila dizains un mašīnadījuma projektēšana un dizains apģērbā, uzsvaru liekot uz projektējamo izstrādājumu oriģinalitāti, stila izjūtas izkopšanu un kreativitāti. Uzsākts darbs arī pie profesionālā maģistra studiju programmas „Dizains” izstrādes.

Nozīmīga ir akadēmiskā personāla izaugsme un kvalifikācijas paaugstināšana. Programmas docētāji studē doktorantūrā, piedalās tālākizglītības programmā „Augstskolu didaktika”, daudzveidīgās tālākizglītības programmās (svešvalodu apguve, darbs Moodle vidē, darbs ar interaktīvo tāfeli, kursi, kas saistīti ar dizaina jomas apguvi u.c.), semināros, izstādēs un plenēros, starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, Latvijas un starptautiskajos projektos, izstrādā pētījumus un publicējas LR un starptautiskajos zinātniskajos izdevumos.


                                                                                     Silvija Mežinska un Diāna Apele, RA lektores

RA Kontaktinformācija
Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
LV-4601

Tālrunis: +371 64623709
Fakss: +371 64625901

 

Uz lapas sākumu

© Rēzeknes Augstskola
Visus jautājumus un ierosinājumus
sūtiet uz web@ru.lv